Loš nastup atletičara BiH u Pragu

Trojica predstavnika Bosne i Hercegovine na 33. dvoranskom prvenstvu Evrope u atletici Kemal Mašić, Hamza Alić i Amel Tuka nisu uspjeli da izbore plasman u dalja takmičenja.

Najprije su u četvrtak u kvalifikacijama nastupili bacači kugle Hamza Alić (AK Zenica) i Kemal Mešić (AK Sarajevo), ali nisu uspjeli da izbore plasman u finale.

Mešić je hicem od 19.04 metra osvojio 20. mjesto, dok je Alić imao tri neispravna bacanja te je ostao bez plasmana.

Norma za plasman u finale bila je 20.55 metara i ostvarila su je samo tri atletičara, dok su se ostali finalisti plasirali prema plasmanu.

U petak je svoj nastup završio i dvadesetpetogodišnji član AK Zenica Amer Tuka u trci na 800 metara.

Tuka (na fotografiji) je na 33. evropskom dvoranskom prvenstvu u Pragu u kvalifikacijama osvojio 21. mjesto s vremenom 1:49.92 i ostao bez polufinala, koje je na programu u subotu, a finale dan kasnije.