Radnički izbacio Zvezdu iz "poslednjeg voza"

Na bazenu SC "Milan Gale Muškatirović", remi crveno-belih i Kragujevčana definitivno ostavio domaćina bez šanse da se plasira na završni turnir Jadranske lige.

Radnički izbacio Zvezdu iz "poslednjeg voza" Izvor: MN PRESS

Po svemu sudeći, srpski vaterpolo imaće predstavnika na Fajnal-foru Jadranske lige. U nedelju je postalo izvesno da će to biti Radnički, a definitivno da to neće biti Crvena zvezda.

U međuvremenu, Partizan i dalje ima teoretsku šansu da se plasira.

Na bazenu SC Milan Gale Muškatirović, večeras su Zvezda i Radnički odigrali nerešeno 8:8 (2:3, 2:1, 3:3, 1:1) i taj rezultat ostavio je domaćina bez šanse da završi među najbolje četiri ekipe Lige za prvaka.

U srpskom derbiju pretposlednjeg kola Jadranske lige, crveno-beli su u najjačem sastavu dočekali vicešampiona Evrope, ali ih ni povratak raspoloženog Denisa Šefika pred gol (14 odbrana) nije "pogurao" ka važnim bodovima.

Na poluvremenu je bilo 4:4, posle tri četvrtine 7:7, a u poslednjih pet minuta ušlo se sa prednošću Zvezde 8:7. Međutim, Boris Popović pogodio je potom za konačih 8:8, koji je Radničkom doneo velike izglede da se nađe u elitnom društvu.

Najefikasniji među crveno-belima bili su Strahinja Rašović i Aleksandar Njegovan, sa po tri gola, koliko je postigao i Srđan Vuksanović za goste.

U poslednjem kolu, Zvezda gostuje zagrebačkoj Mladosti, a Radnički dočekuje Jug iz Dubrovnika.

Crvena zvezda – Radnički 8:8 (2:3, 2:1, 3:3, 1:1)

Bazen SC Milan Gale Muškatirović. Sudije: Dario Balažević i Miodrag Stefanović (obojica iz Srbije).

Igrač više: Crvena zvezda 8(2), Radnički 11(2).

CRVENA ZVEZDA: Šefik (14 odbrana), S. Rašović 3, Drašović, Tankosić, Tomašević 1, Eškert, Bjelić, V. Rašović, Ranđelović, Njegovan 3, Rackov 1, Obradović, Draksimović, Jović. Trener: Savić.

RADNIČKI: Živojinović (14 odbrana), Trajković 1, Popović 2, Marković 1, Toholj, Joksimović, Bogdanović, Basara, Vuksanović 3, Dedović, Ćuk 1, Petković, Ignjatović, Bosić. Trener: Stevanović.