Veliki poraz Tine Maze!

Slovenka je u poslednju trku sezone ušla sa 18 bodova prednosti nad Anom Feninger, ali...

Ako ne najteži, onda sigurno jedan od najtežih poraza Tine Maze u karijeri!

Dan nakon što je naterala najveću rivalku Anu Feninger da izađe na stazu u slalom trci, kako bi pokupila bar neki bod, Slovenka je napravila veliki kiks i prepustila Austrijanki vođstvo koje je imala - u poslednjoj trci sezone.

Austrijska skijašica Ana Feninger odbranila je titulu ukupne pobednice Svetskog kupa, pošto je trijumfovala u poslednjem veleslalomu sezone u Meribelu, čime je osvojila i mali kristalni globus u toj diciplini!

Feninger, koja je prvi veliki kristalni globus osvojila 2014, prestigla je Slovenku Tinu Maze za 22 boda.

Slovenka, koja je uoči današnjeg odlučujućeg "dvoboja" bila prva sa prednošću od 18 bodova zahvaljujući trećem mestu u slalomu, pretposlednjem nadmetanju ove sezone, završila je trku na trećem mestu, dok je druga bila Austrijanka Eva Marija Brem.

DOMINACIJA HIRŠERA

Austrijski skijaš Marcel Hiršer pobednik je poslednjeg slaloma sezone u Meribelu, čime je, pored titule ukupnog pobednika, osvojio i mali globus u ovoj disciplini.

Hiršer je juče obezbedio četvrtu uzastopnu titulu ukupnog pobednika Svetskog kupa, a ranije je osvojio mali globus u veleslalomu.

Nemac Feliks Nojrojter koji je uoči današnje trke vodio sa 55 bodova prednosti ispred Hiršera u slalomu, napravio je veliku grešku u prvoj vožnji, zauzevši na kraju 12. mesto, čime je u ukupnom poretku zaostao za Austrijancem 23 boda.

Italijan Đulijano Racoli bio je drugi sa 0,93 sekunde zaostatka, a treće mesto zauzeo je Rus Aleksandar Korošilov sa zakašnjenjem u odnsou na Hiršera od 1,09 sekundi.