Džumhur teško do drugog kola u Moskvi

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur izborio je plasman u drugo kolo čelendžer turnira u Moskvi teže od očekivanog.

Jak otpor našem teniseru pružio je kvalifikant Filip Davidenko, koji je uspoio da osvoji set protiv prvog reketa BiH, ali je u konačnici Džumhur ipak slavio pobjedu - 2:1 (3:6, 6:2, 6:2).

Davidenko je glatko dobio prvi set sa 6:3, ali je u nastavku sve došlo na svoje mjesto, pa je Džumhur uzvratio sa 6:2, a istim ishodom je riješio meč.

U nastavku turnira u ruskoj prestonici očekuje ga dvoboj sa Bjelorusom Maksimom Dubarenkom, koji je na startu bio bolji od Miljana Zekića iz Srbije u dva seta.

Bilo je 7:6, 6:2 u korist bjeloruskog igrača.

Zanimljivo je da su Džumhur i Davidenko već imali priliku da odmjere snage na turniru u Moskvi i to u dublu - Džumi je u paru s Tomislavom Brkićem u prvom kolu bio bolji od ruskog para Filip Davidenko/Aleksej Vatitin rezultatom 6:1 i 6:2.

Brkić je takođe prošao u drugo kolu i u singlu, slavivši pobjedu nad domaćim teniserom Ivanom Gakhovim (6:2 i 6:4). U narednom meču ga očekuje dvoboj sa Radu Albotom iz Moldavije.

Turnir u Moskvi igra se za nagradni fond od 50.000 dolara.