Hamza Alić najbolji u Bakuu!

Autori mondo.ba Autori Agencije

Bh. atletičar Hamza Alić osvojio je prvo mjesto i postavio rekord u disciplini bacanja kugle na prvim Evropskim igrama u azerbejdžanskom Bakuu.

Alić je do prvog mjesta došao hicem dužine 20,26 metara, dok je drugoplasirani Moldavac Ivan Emilianov bacio kuglu daleko lošije - 18,76 metara.

Treće mjesto osvojio je Austrijanac Lukas Vajshajdinger sa hicem 18,48 metara.

Alićeva pobjeda ne računa se kao osvojena medalja za BiH jer se atletika na Evropskim igrama za mlade vodi kao timski sport.

Pogledajte pobjednički hitac Hamze Alića:

Hamza Alić osvojio je prvo mjesto u bacanju kugle na Evropskim igrama mladih u azerbejdžanskom Bakuu.

Banjalučki trkač Duško Babić osvojio je petu poziciju na Evropskim igrama u Bakuu na 1.500 metara istrčavši dionicu u vremenu 3:52.09.

Melika Kasumović je osvojila devetu poziciju u troskoku, a u nedjelju je nastupio i bacač kladiva Zlatan Šeranić, koji je hicem od 36,93 metra osvojio desetu poziciju.

Ksenija Kecman je osvojila 11. mjesto u trčanju na 100 metara i oborila lični rekord koji sada iznosi 12.70 sekundi.

Bokser Alem Čolpa poražen je u osmini finala bokserskog turnira teške kategorije (-91 kg), a jednoglasnom odlukom sudija predstavnika BiH s 3:0 je savladao Francuz Paul Omba Biongolo.