Janko prvi završio

Duga pauza ipak je ostavila preveliki trag.

Janko Tipsarević završio je učešće na Vimbldonu u prvom kolu.

Iskusni srpski teniser eliminisan je sa najprestižnijeg turnira u duelu protiv Marsela Granoljersa, u tri seta: 3:6, 4:6, 2:6.

Preduga pauza na koju je Janko bio primoran zbog operacija i komplikovanih oporavaka od povrede, ipak je uzela maha. Kao što se i očekivalo.

Srpski teniser i dalje ne deluje na terenu čvrsto i snažno kako smo od njega navikli. Na startu meča propustio je priliku za brejk, pa prvi predao servis rivalu, u četvrtom gemu.

Iste šanse imao je i u drugom setu, ali ih opet nije koristio kada je bilo najvažnije, iako je osvojio gem više. Granoljers je osvojio i taj set, pa krenuo ka svojoj trećoj pobedi u pet međusobnih duela.

Osnovna karakteristika meča - Jankove propuštene prilike za brejk - oslikala je i početak poslednjeg seta. Opet je Francuz i u toj deonici lako stekao vođstvo, pa čuvao i sačuvao prednost do kraja.