Aleksandar Ćirić u maju je završio uspešnu igračku karijeru, a ubrzo je stigla i ponuda da sedne na trenersku klupu. Želeo je da to bude u Srbiju, ali su ga putevi odveli dalje - u Iran.

Ćiriću će prvi trenerski angažman biti selektorska klupa Irana.

"Kontakti su počeli krajem prošle godine, a mnogo mi je pomogao odbojkaški trener Slobodan Kovač", otkrio je za "Sportski žurnal" Ćirić.

Bivši reprezentativac Srbije svestan da je da ga očekuje veoma zahtevan posao.

"Dobro je što polazim od početka. Iran bi voleo da se plasira na Olimpijske igre 2020, Azija ima kvalitet u Japanu, Kini i Kazahstanu. Ne bojim se rada, pun sam energije. Videćemo šta će da bude. Njima su važne Azijske igre, videćemo i neke sparinge da nađemo. Ne bežim od jakih protivnika. Jedno je kada sparinguješ sa sebi ravnima a drugo kada te pritisnu vaterpolo majstori", naveo je Ćirić.

Aleksandar Ćirić (37) je igrao za Crvenu zvezdu, Bečeju, sa kojim je osvojio Kup šampiona, zatim za Brešu i osvojio tri LEN trofeja, Budvansku rivijeru, Barselonetu i Radnički, sa kojim je trijumfovao u Evrokupu i Kupu Srbije.

Za reprezentaciju je odigrao 346 utakmica, postigao 201 gol i osvojio brojne medalje.

Na Olimpijskim igrama je osvojio srebro i dve bronze, na Svetskom prvenstvu srebrnu medalju i dve bronze, a na Evropskom prvenstvu tri zlatna odličja i dva srebrna. Takođe je sa "delfinima" stigao i do zlata i bronze na Svetskom kupu, kao i tri najsjanija odličja i srebro u Svetskoj ligi.

Bio je i prvak Mediterana 1997, kao i osvajač zlata na Univerzijadi 1995. godine.