Grčka bolja od Italije, Kina zaustavila Brazil

U Kazanju počelo Svetsko prvenstvo za vaterpoliste. Odmah iznenađenja...

Grčka bolja od Italije, Kina zaustavila Brazil Izvor: Mondo/ Stefan Stojanović
Izvor: Mondo/ Stefan Stojanović

Utakmicom protiv Crne Gore, Srbija u ponedeljak počinje takmičenje u Grupi D na Svetskom prvenstvu za vaterpoliste u Kazanju. Derbi meč prvog dana startuje u 19.10 sati po srednjeevropskom vremenu.

U toku popodneva već su odigrane neke utakmice...

Hrvatska je bez mnogo problema savladala Kanadu 12:7 (4:2, 6:2, 1:0, 1:3). Furiozno prvo poluvreme "barakuda" završeno je sa "plus šest" na konto Hrvata. Favorit je u nastavku, ipak, popustio, a kao epilog toga su samo dva pogotka u drugom delu i izgubljena poslednja četvrtina 1:3.

Iznenađenje je priredila Kina, odigravši 9:9 (3:4, 2:1, 3:4, 1:0) sa Brazilom. Tim Ratka Rudića očigledno se ispraznio na finalnom turniru Svetske lige u Italiji početkom leta, gde je osvojio treće mesto. Šansu za popravni imaće u drugom kolu kada će na megdan Hrvatima.

Grčka je u dramatičnoj borbi pobedila Italiju 11:0 (4:4, 2:1, 3:2, 2:3) i tako istakla najozbiljniju kandidaturu za prvo mesto u Grupi B. U ovoj najtežoj grupi nalaze se još Rusija i SAD.

Argentina je prilično lako "potopljena" od strane Južne Afrike 10:6 (6:2, 1:2, 1:1, 2:1). Ipak, u Grupi C favoriti su Mađarska i Kazahstan, a u međusobnom duelu, očekivano, slavila je Mađarska i to ubedljivih devet golova razlike - 14:5 (4:0, 3:0, 5:2, 2:3).