PLIVANJE: Velja posustao u finišu

Aktuelni prvak Evrope na 200 metara slobodno, na Svetskom prvenstvu u Kazanju nije uspeo da se plasira u finale.

Velimir Stjepanović briljantno je otplivao prvih 150 metara polufinalne trke, da bi u poslednjoj četvrtini postao žrtva žestokog tempa, koji je nametnuo Amerikanac Rajan Lohte!

Srpski rekorder bio je drugi nakon 50 metara, prvi na polovini staze i drugi nakon 150 metara. Na kraju - tek sedmi, pošto su ga pretekli Kinez Sun, Nemac Biderman, Rus Krasnih...

Rezultatom 1:47,45 minuta osvojio je 12. mesto u ukupnom plasmanu, što je za jedno mesto bolje nego na prethodnom SP u Barseloni.

Lohte je sa 1:45,36 nadmašio Britanca Džejmsa Gaja (1:45,43), koji je trijumfovao u prvom polufinalu.

Stjepanović, koji je važeći šampion Evrope na 200 metara slobodno, iz Berlina 2014, u Kazanju je ostvario peto vreme u krugu evropskih plivača.

Na 400 metara slobodno bio je 19, a u sredu će se takmičiti na 100 slobodno, što će mu biti poslednja individualna disciplina na ovom SP. Nakon toga mu ostaju još dve štafete...