PLIVANJE (SP): Lenđer nije uspeo

Reprezentatviac Srbije Ivan Lenđer neće plivati u polufinale trke na 100 metara delfin na prvenstvu sveta u Kazanju.

Ivan Lenđer nije uspio da se plasira u polufinale SP na 100 metara delfin Izvor: MN PRESS

Ivan Lenđer - 29. 7. 1990.

Ivan Lenđer je u kvalifikacijama trke na 100 metara delfin stilom ostvario vreme 53,04 sekunde i zauzeo tek 31. mesto u ukupnom plasmanu na Svetskom prvenstvu u Kazanju.

Najbrži u kvalifikacijama bio je Mađar Laslo Čeh rezultatom 50,91 sekundi.

Učešće u kvalifikacijama završio je Boris Stojanović. On nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 50 metara slobodnim stilom, jer je u kvalifikacijama zauzeo isto 31. mesto u vremenu 22,81 sekundu.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Francuz Floran Mandu, koji je trku završio za 21,71 sekundu.

Bez finala ostala je i štafeta Srbije. Srpski tim u sastavu Stefan Šorak, Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić i Vuk Čelić je u trci 4x200 metara slobodno zauzeo ukupno 18. mesto.

Reprezentacija Srbije ostvarila je vreme 7:20,29 minuta, odnodno 11,89 sekundi lošiji rezultat od prvoplasirane Australije.