Učio preko YouTube i osvojio zlato!

Kenijac Džulijus Jego postao je svetska sportska vest broj 1. Osvojio je prvo svetsko zlato za svoju zemlju u "bacačkim" disciplinama, a njegova priča je više nego zanimljiva.

Kenijci su poznati kao odlični trkači, gotovo neuhvatljivi. Od danas, međutim, imaju i svetskog prvaka u jednoj bacačkoj dicplini - koplju.

Momak po imenu Džulijus Jego (26) je osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Pekingu.

Hitnuo je koplje na fenomenalnih 92,72 metara, što je dalje od bilo kog pokušaja u poslednjih 14 godina. Uz to, Kenijac je ostvario treći najbolji rezultat svih vremena - samo su dvojica bacala koplje dalje od njega, svetski rekorder, Čeh Jan Železni i Finac Aki Parvianinen.

Jego je, inače, poznat i kao "YouTube Man", jer je  tehniku bacanja na početku karijere učio preko popularne internet stranice!

I drugoplasirani je ispisao istoriju - srebrnu medalju osvojio je Abdelrahman el Sajed je sa 88,99 metara osvojio srebrnu medalju, prvu za Egipat u istoriji svetskih prvenstava i olimpijskih igrara.

Bronzanu medalju je osvojio legendarni Finac Tero Pitkamaki koji je bacio koplje na 87,64 metara.