Svetske bronze za srpske veslače!

Srpski veslači osvojili dve medalje u neolimpijskim disciplinama na Svetskom prvenstvu na jezeru Ožibele u Francuskoj.

Dvije bronze za veslače Srbije Izvor: MN PRESS

Za sada, dva finala i dve medalje. Obe bronzane!

Srbija je na Svetskom prvenstvu u veslanju prvog dana finalnih takmičenja stigla do dva odličja.

Viktor Pivač i Martin Mačković, kao i kormilar Luka Maldenović bili su treći u disciplini dvojac sa kromilarom, dok je Moliš Stanojević osvojio medalju u skifu za lake veslače.

Dvojac je u finalnoj trci imao vreme 6:59,530 minuta, što je za nešto više od osam sekundi manje od prvoplasirane posade Velike Britanije (6:51,310), odnosno dve od Nemačke (6:57,360).

Stojanović je vodio tokom finala skifa, ali su fa u finipu, u poslednjih 250 metara, pretekli veslač sa Novog Zelanda, novi svetski prvak Adam Ling, i Slovenac Rajko Hrvat.

Srbin je veslao u vremenu 6:55,880. Drugoplasirani takmičar iz Slovenije bio je za sekundu brži 6:54,590, dok je Novozelanđanin sjajnim finišom prošao kroz cilj vremenom 6:53,800.