Viktor dobar, ali nedovoljno za Stena

Srbija ipak samo sa jednim predstavnikom u četvrtfinalu pariskog Mastersa.

Viktor Troicki nije imao snage za još jedan podvig u dvorani Bersi.

Veče nakon što je pobedio Felisijana Lopeza, velikim preokretima u drugom i trećem setu, srpski teniser poražen je od četvrtog reketa sveta, Švajcarca Stanislasa Vavrinke - 4:6, 5:7.

U oba seta je Viktor u finišu ostajao bez sreće, ili koncentracije, ili bi jednostavno Vavrinka u nekim važnim poenima pokazao klasu.

NOVAK NA BERDIHA

Novak Đoković u petak će u četvrtfinalu odmeriti snage sa Čehom Tomašom Berdihom, koji je pobedio ljubimca domaće publike Žoa Vilfrida Congu - 6:3, 6:4.

S obzirom na međusobni skor 19:2, Novak ne bi trebalo mnogo da brine.

Prvi set Troicki je izgubio zbog loše odigranog gema na svoj servis, pri rezultatu 4:5, dok je u drugom setu on prvi počeo da diktira tempo, poveo 4:2, ali je Vavrinka izjednačio na 4:4.

Pobednika je odlučio maratonski 11. gem, u kome je posle 40:40 zabeleženo još šest izjednačenja, a Viktor propustio tri prilike za brejk.

Vavrinka je sačuvao servis, poveo 6:5 i u sledećem gemu "dotukao" mentalno ispražnjenog protivnika.

Bez obzira na sve, Troicki je kao 27. na ATP listi prošao među 16 na turniru Masters serije (ove godine je to uradio samo još u Rimu), zadovoljivši kako rezultatom, tako i pristupom i borbenošću. Ovo može da mu bude dobra "odskočna daska" za sledeću sezonu!

Od ponedeljka će biti 23. teniser sveta, što je posle 101. mesta na kraju povratničke 2014. ogroman napredak.