Rukometaši m:tela savladali Spartak 28:24 u 12. kolu SEHA lige.

SEHA 12. kolo Borac m:tel pobijedio Spartak 28:24 Izvor: MONDO

Crveno-plavi poslije pobjede nad Tatranom upisali su još jednu pobjedu.

Borac m:tel - Spartak 28:24 (19:13)

Trener Boris Dvoršek i njegovi igrači pred ovaj meč su istakli da na svom terenu moraju da budu favoriti i tako je i bilo.

Od početka do kraja rukometaši Borca m:tel su kontrolisali igru, uz po jedan period nešto slabije igre u prvom i drugom poluvremenu.

Jedan od tih perioda bio je pri vođstvu Borca 9:5, ali onda je dozvolio da gosti mini serijom 4:0 izjednače. Ipak do kraja prvog poluvremena u kojem je odlično branio Efendić Borac je napravio razliku i na odmor otišao sa više nego pristojnih 19:13.

U nastavku su gosti uspjeli malo da smanje prednost Borca, ali ne i da dođu na manje od tri gola zaostatka.

Na drugoj strani ni Borac nije uspjevao da se potpuno odlijepi, a jedna od malobrojnih loših stvari večeras bila je igra sa igračem više. Borac dva puta tu prednost nije iskoristio, ali nije bio kažnjen.

Ekipa Borisa Dvoršeka na kraju je rutinski privela kraju meč, a on je bio definitivno riješen golom za 28:23 Srđana Mijatovića, koji je dobio priliku u finišu meča.

Za pobjedu 28:24, najzaslužniji su bili Efendić sa 14 odbrana i Obradović sa devet golova, dok je na drugoj strani Županjac postigao šest, a Lojančić i Basarić po pet golova.  Stojanović je upisao 11 odbrana.

Borac m:tel se ovim trijumfom tako revanširao Spartaku za poraz 32:29 u meču trećeg kola, odigranom u Subotici.

BORAC m:tel: Efendić 14 odbrana, Janković 3, Vujović 1, Mijatović 1, Ivanišević, Bubić, Mikić 4, Hušić, Obradović 9, Stanković, Trivundža 2, Ćelić 2, Ćeranić 1, Nikolić, Milošević 2, Šekarić 3. Trener: Boris Dvoršek.

SPARTAK VOJPUT: Kosović, Đekić 4, Perović, Knežević 1, Ljubojević, Galfi, Lojaničić 5, Radulović, Distol, Županjac 6, Jelić, Basarić 5, Rakocija, Čupić 3, Stojanović 11 odbrana. Trener: Branislav Zeljković.

TOK UTAKMICE:

Počela je utakmica. Spartak je poveo 1:0.

Mirko Mikić izjednačio je sa krila na 1:1

Gosti nisu realizovali napad, Obradović je postigao gol za 2:1.

Poslije izjednačenja gostiju, brz napad i pogodak Vujovića za vođstvo Borca 3:2

Dobra akcija Borca za Obradovića koji pogađa za 4:2.

Efendić brani pokušaj s krila.

Odbrana i na drugoj strani, Stojanović je imao uspješnu intervenciju, a Knežević smanjuje na 4:3.

Šekarić postiže gol za 5:3 , igra se sedmi minut.

Nova odbrana Efendića ali je Vujović potom u napadu bio neprecizan.

Gosti iz sedmerca smanjuju na 5:4, ali i Borac sa linije sedam metara vraća "plus dva" - 6:4.

Nova odbrana Efendića, potom i Stojanovića na drugoj strani.

Gosti su u desetom minutu smanjili na 6:5.

Serijom 3:0 Borac odlazi na 9:5.

Gosti iz Subotice uzvraćaju istom mjerom i dolaze na samo gol zaostatka - 9:8

Uspio je Spartak i da izjednači, potom imao i napad za vođstvo, ali je Efendić odlično odbranio.

Obradović je pogodio za 10:9.

Igra se gol za gol, trenutno je 11:10

Golovima Miloševića i Šekarića Borac m:tel odlazi na 13:10.

Borac je ponovo na "plus četiri", Trivundža je zabio za 15:11. Trener Spartaka pozvao je tajm-aut.

Ovaj potez nije zaustavio Borac koji trči odličnu kontru a Šekarić je povisio na 16:11.

Odlična igra Borca u finišu prvog poluvremena, Mikić završava posljednje dvije kontre, rezultat je 19:12.

Završeno je prvo poluvrijeme rezultatom 19:13. Efendić je u prvih 30 minuta upisao 10 odbrana, a Obradović je postigao pet golova.

Izvor: MONDO

Počelo je drugo poluvrijeme, a Borac je nastavio sa dobrom igrom, Trenutno je 22:17

Borac ima igrača više i vođstvo 23:19. Obradović nije uspio povećati prednost.

Dva napada nije Borac iskoristio sa igračem više. Spartak je u međuvremenu smanjio na 23:20.

Banjalučani su povisili na 25:20, a onda i izborili isključenje i imaće ponovo igrača više.

Novi promašaj Borca sa igračem više. Koraci gostiju,  potom Stojanović brani pokušaj Ćeranića sa krila. Promašaj Spartaka na drugoj strani.

Ćelić je izborio sedmerac, međutim, Stojanović brani pokušaj Trivundže. Gosti su kompletni.

Poslije četiri minute bez gola, Spartak postiže pogodak za 25:21.

Osam minuta do kraja meča. Gosti trče kontru, ali Janković stiže. Čupić u nastavku pogađa i smanjuje na 25:22.

Borac ima sedmerac, Janković pogađa za 27:23, a isključen je jedan igrač Spartaka. Tri i po minute do kraja meča.

Efendić je odbranio sedmerac. Na drugoj strani golman Spartaka odbranio je zicer Jankoviću.

Mladi Srđan Mijatović postiže svoj prvi gol za 28:23, sve je riješeno u Boriku.

Gosti su manjili na 28:24.

Kraj utakmice u Boriku - 28:24.