SEHA: Častan poraz Borca m:tel

Borac m.tel izgubio u Mađarskoj od Vesprema 32.25 u meču 16. kola SEHA lige.

SEHA liga 13. kolo Vesprem- Borac Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Vesprem je pobijedio Borac m.tel 32:25 u meču 16. kola SEHA lige.

Gostujući rukometaši bez povrijeđenih Ratka Nikolića i Mirka Mikića pružili su dostojan otpor favoritu kompletne lige.

Borac m:tel je dobro počeo meč, ali je domaćin nakon par minuta i tajm auta njihovog trenera pokazao zašto su favoriti.

Mirko Alilović se razbranio na golu, a u kontama i polukontrama domaći rukometaši su pogađali i veoma brzo so došli do pet golova prednosti. Tu prednost su do poluvremena još povećali do 17:11 koliko je bilo na poluvremenu.

U drugom dijelu Borac je prišao na četiri gola minusa 26:22 golom Stankovića.

Domači trener ponovo traži tajm aut. Ugalde, Palmerson i Sulić su zaigrali bolje i odbili napad protivnika.

U pobjedničkom timu Markuč, Lekai i Sličković su postigli po pet golova. Mirko Alilović je imao 10 odbrana iako je branio samo prvo poluvrijeme.

Na drugoj strani Janković je postigao šest, a Ćeranić, Milošević i Stanković po četiri gola. Junak pobjede protiv Spartaka Branislav Obradović, koji je na tom meču postigao devet golova, večeras se nije upisao u strijelce.

TOK MEČA:

Kraj meča pobjeda Vesprema 32:25.

60 ' Milošević za 32:25.

Tajm aut

58 ' Sedmerac za Borac. Janković postiže šesti gol 32:24.

57 ' Vesprem vodi 32:23, serija Vesprema 4:0.

56 ' Lob Ugaldea 31:23

55' Sulić ponovo za 30:23.

54' Treći gol Renata Sulića, 29:23

52' Fantastičan gol Milošević sa devet metara.

51' Ugalde za 28:22

50' Stanko Stanković četvrti gol 26:22. Uzvraća Palmerson

Tajm aut

Efendić prvi put na golu

49' Milošević iz trećeg pokušaja postiže gol. 26:21.

47' Ćeranić postiže svoj četvrti gol. Sve je postigao u drugom poluvremenu.

46' Mini serija domaćih. Sulić postiže drugi gol i Vesprem ponovo ima sedam golova viška.

45' Palmerson za 25:19.

Tajm aut

43' Milošević postiže prvi gol. Rezultat je 24:19.

43' Marguč pogađa za 24.18.

- Mladi Stanković je postigao dva gola u nizu.

Ništa se bitno ne mijenja. vesprem drži vođstvo. Trenutno je 23:17. Igra se 42. minut.

POčelo drugo poluvrijeme

PLUVRIJEME VESPREM VODI 17:11

29' Janković postiže četvrti gol za 17:11. Mini serija Borca od 2:0 i tajm aut Vesprema.

28' Ćelić smanjuje na 17:10.

28' Atila Tot, prvi gol za 17:9.

27' Gol Stefana Jankovića poslije dužeg vremena. Njegov treći za 16:9.

26' Kakva odbrana Ivaniševića. Tek treća, ali je fantastično zaustavio kontru domaćih.

25' Jubilarna 10 odbrana Alilovića, a Sulić postiže gol iz kontre za 16:8.

23' Kontra Borca. Šekarić smanjuje na 14.8. Slišković odmah uzvraća 15:8.

22' Prvi gol Rodrigeza 14:7.

21' Odlična akcija Borca. Ćelić smanjuje na 13:7.

20' Prva odbrana Ivaniševića, u kontri Ćeranić prestupio. Borac bez gola više od pet minuta.

19' Vujović šutira, ali nema gola.

18' Alilović odličan. Odbranio i šut Ćeranića u kontri Ugalde za 13.6.

17' TAJM AUT BORAC

16' Alilović brani šut Jankovića, a u kontri Slišković pogađa za 12:6. Mirko Alilović sedam odbrana. Ivanišević nula.

15' Mate Lekai se razigrao. Vesprem ima najveću prednost 11:6.

15' Ivan Slišković neometan za 10:6.

14' Treći pogodak Srđana Trivundže. Sada je 9:6.

14' Lekai postiže drugi gol 9:5.

13' Gol Borca s krila. Šekarić smanjuje na 8:5.

12' Nilson postiže prvi gol. Vesprem vodi 8:4, a golman Borca Ivanišević za sada nema ni jednu odbranu. Na drugoj strani Alilović već četiri.

11' Alilović brani šut Stefana Jankovića.

10' Stativa Obradovića i Vesprem iz kontre preko Lekaija dolazi do vođstva 7:4.

9' Ivan Slišković postiže drugi gol. Vesprem vodi 6:4.

8' Drugi gol Trivundže. Dobar otpor Borca na početku meča.

8' Sedmerac za Vesprem. Marguč postiže treći gol za 5:3.

7' Sedmerac za Borac. Trivundža smanjuje na 4:3.

6' Slovanac marguč postiže drugi gola. Vesprem vodi 4:2.

- Treća odbrana Mirka Alilovića.

5' Ugalde za vođstvo Vesprema.

4' Janković ponovo pogađa. Izjednačenje 2:2.

3 ' Brza kontra. Marguč za vođstvo domaćina.

3' Izjednačio Ivan Slišković

2' Borac vodi. Gol Stefana Jankovića.