"Delfini" bolji od Grka

Vaterpolisti Srbije u Pireju završili mini-pripreme za EP, pobedom nad selekcijom domaćina - 12:11.

Dušan Mandić i Milan Aleksić postigli su po tri pogotka, a Srbija kao gost u Pireju savladala Grčku, u susret Evropskom prvenstvu koje u Beogradu počinje 10. januara.

Grčka - Srbija 11:12 (3:2, 3:3, 2:4, 3:3)

Dvostruki strelac bio je Ćuk, a po jednom su mrežu zatresli Gocić, Prlainović, Pijetlović i Nikić. Stefan Mitrović nije igrao zbog bolova u leđima.

Fundulis je predvodio Grke sa pet pogodaka.

Grčka je bila bolja u prvom poluvremenu, vodila je 3:1 i 6:4, da bi Mandić u finišu druge, odnosno Aleksić i Duško Pijetlović početkom treće deonice preokrenuli na 6:7.

Usledili su novi preokreti - 8:7, 8:9, 10:9 i konačno 10:11 pogotkom Mandića četiri i po minuta pre kraja.

Fundulis je iz kontre izjednačio rezultat, ali ovog puta su "delfini" bili maksimalno koncentrisani. Gojko Pijetlović odlično je zaustavio jedan šut, a Aleksić dva minuta pre kraja postavio konačan rezultat 11:12.

"Delfini" će od srede trenirati u Beogradu do početka velikog takmičenja, u nedelju u Kombank areni.