Gura Viktor

Srpski teniser plasirao se u četvrtfinale turnira u Sidneju na kojem je trijumfovao prošle godine

Viktor Troicki zabeležio je pobedu na turniru u Sidneju i stigao do plasmana među osam najboljih.

Srpski reprezentativac, koji na tom turniru brani prole godine osvojenu titulu, bio je bolji od Španca Tomija Robreda posle samo sat vremena igre.

Slavio je sa ubedljivih 6:1, 6:4.

Troicki je superiorno počeo meč protiv 43. igrača sveta, tako što je pet gemova zaredom rešio u svoju korist. Španac je u finišu uspeo tek da osvoji jedan na svoj servis.

I u nastavku je Viktor prvi stigao do brejka i ranog vođstva (2:0), kada je Robredo uspeo da "promeni ploču", ali mu to nije mnogo pomoglo. Vratio je Troickom "milo za drago", uspeo čak i da povede (4:3), ali mu je srpski teniser vrlo brzo uzvratio, oduzeo mu servis, preokrenuo rezultat u svoju korist i sa uspehom okončao meč.

Troicki, koji je postavljen za trećeg nosioca zbog čega je i bio slobodan u prvoj rundi takmičenja, u borbi za polufinale sastaće se sa Francuzom Nikolasom Mauom, koji je eliminisao Andreasa Sepija iz Italije posle duge borbe - 6:3, 1:6, 6:3.

Srpski teniser je prošle godine slavio u Sidneju, kada je u finalu nadigrao Mihaela Kukuškina i stigao do drugog trofeja u karijeri. Prethodno je 2011. na istom turniru izgubio u borbi za trofej od Žila Simona.

Turnir u Sidneju igra se za ukupan nagradni fond od 461.330 dolara.