Troicki - Mau: Prekinuto

Duel četvrtfinala na turniru u Sidneju prekinut posle 15 minuta igre

Viktor Troicki i Nikolas Mau naknadno će odigrati meč četvrtfinala na turniru u Sidneju.

Taj duel, kao i ostali koji su bili planirani u četvrtak, prekinut je zbog kiše posle samo 15 minuta.

Dlavni sudija je bio primoran da pošalje 22. i 71. igrača sveta u svlačionicu posle četiri odigrana seta. Meč je prekinut pri rezultatu 2:2 i 40:15 na servis Troickog.

Meč 22. igrača sveta Troickog i Maua prekinut je posle 16 minuta, pri rezultatu 2:2 u prvom setu i 40:15 u petomm gemu za srpskog tenisera.

Pobednik tog meča će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela 17. tenisera sveta, Australijanca Bernarda Tomića, i Rusa Tejmuraza Gabašvilija, koji zauzima 50. mesto na ATP listi.

Viktor Troicki u Sidneju brani prošle godine osvojenu titulu, a nagradni fond turnira je 404.780 dolara.