Viktor odbranio titulu u Sidneju!

Srpski teniser Viktor Troicki u subotu je osvojio trofej u Sidneju pobedom nad Bugarinom Dimitrovim 2:1.

Kada je u petak uspeo da savlada dva tenisera i izbori finale - nije moglo drugačije!

Srpski teniser Viktor Troicki osvojio je, odnosno odbranio, titulu na turniru u Sidneju, nakon što je u finalu posle preokreta savladao bugarskog tenisera Grigora Dimitrova 2:1. Po setovima je bilo 2:6, 6:1, 7:6 (7).

Troicki je do treće titule u karijeri došao posle maratonskog duela - 138 minuta velike borbe.

Dimitrov je odilčno igrao u prvom setu koji je relativno lako dobio rezultatom 6:2, ali je Viktor od tog trenutak zaigrao mnogo bolje. Njemu je još ubedljivije pripao drugi set, da bi se meč rešio u trećem setu.

Viktor je imao priliku ranije da reši meč, kada u 10. gemu trećeg seta na svoj servis nije iskoristio da potvrdi brejk i trijumfuje. Potom je u taj-brejku vodio 3:1, ali je na kraju morao da spasava meč loptu kako bi osvojio trofej. Uspeo je da ostane "hladan" i da pod pritiskom publike napravi preokret, što će mu dati veliko samopouzdanje pred Autralijan open.

"Čestitke Dimitrovu, ali ja sam imao malo više sreće. Uspeli smo ponovo, sjajan je osećaj. Hvala mom timu, mojoj devojci i svima koji su učestvovali na ovom turniru", kazao je Viktor posle meča.

Turnir u Sidneju igrao se za ukupan nagradni fond od 461.330 dolara.