Troicki u dobroj formi

Srpski teniser igraće u polufinalu turnira u Sofiji pošto je u dva seta bio bolji od Filipa Kolšrajbera.

Viktor Troicki izborio je plasman u polufinale turnira u Sofiji, pošto je za sat vremena i 14 minuta pobedio 15. nosioca Filipa Kolšrajbera - 6:3, 6:4.

Srpski teniser postavljen je za drugog nosioca.

U oba seta Troickom je bio dovoljan po jedan brejk, jer je vrlo sigurno igrao na svoj servis. Nemac je imao četiri šanse da napravi brejk, ali nijednu nije iskoristio.

Naš teniser imao je 15 asova (osam u prvom i sedam u drugom setu) i odličnu realizaciju na prvi servis od 81 odsto.

Troickom je ovo prva pobeda protiv Kolšrajbera posle šest i po godina. Nemački teniser, trenutno 34. igrač na ATP listi, u periodu između US Opena iz 2008 i ovogodišnjeg turnira u Sofiji, imao je čak četiri vezana trijumfa.

Protivnik Troickog u polufinalu biće bolji iz duela Martin Kližan (Slovenija) - Andreas Sepi (Italija).