Viktor bez daha u finalu!

Srpski teniser u Sofiji igrao za četvrtu titulu u karijeri, ali je Roberto Batista Ahut bio bolji - 2:0 (6:3, 6:4).

Viktor Troicki nije uspeo da osvoji titulu na turniru u Sofiji, pošto je u finalu izgubio od Španca Roberta Bautiste Aguta 6:3, 6:4. Meč je trajao sat i 23 minuta.

Troicki tako nije uspeo da osvoji svoju drugu titulu u 2016. godini nakon trijumfa u Sidneju, dok je Španac stigao do drugog trofeja od početka godine posle pobede u Oklendu.

Bautista-Agut je prvi set današnjeg finala dobio posle 33 minuta igre, a za prednost od 1:0 mu je bio dovoljan samo jedan brejk.

Na početku drugog seta se vodila velika borba. U prva tri gema viđena su tri brejka, a jedan više je napravio Španac. Upravo mu je i taj brejk na kraju doneo i trijumf i titulu u Sofiji.

Viktor Troicki ima tri osvojene titule!

UŽIVO:

Za titulu na ATP turniru u Sofiji 250 bore se prvi i drugi nosilac - Roberto Batista Ahut i Viktor Troicki.

Španac je trenutno 18. na listi najboljih igrača sveta, dok se Viktor nalazi na 25. mestu.

Zanimljivo da se njih dvojica, uprkos tome što se obojica nalaze u ozbiljnim igračkim godinama, nikada ranije nisu sastajali na turu i duel u glavnom gradu Bugarske im je prvi međusobni.

Nagradni fond je 520.000 evra, pobedniku će pripasti 82.450 i 250 bodova, poraženom 43.430 i 150 bodova.

II SET

Gotovo je, titula ide Ahutu!

- Nema brejkova, poslednja prilika za Troickog. Ahut vodi 5:4 i servira...

- Za razliku od prvog dela igre, u drugom su već viđena tri brejka. Set je počeo tako što je Ahut u najdužem gemu od početka oduzeo servis Troickom. Srbin mu se revanširao već u sledećem, ali je i Španac odmah napravio još jedan brejk.

Ahut je blizu pobede, jer ima prednost 3:2.

I SET

- Nažalost, prvi set dobio je Španac. Sve do osmog gema igralo se bez brejk, ali i prilika da se oduzme servis protivniku. Kod rezultata 4:3 za Ahuta, Troickom je pala koncentracija, izgubio je prva dva poena, ali je uspeo da izjednači.

Povratak Srbina u gem bio je kratkog daha, jer je 18. igrač sveta uspeo ponovo da veće dva poena i da se rezultatski odlepi na 5:3.

Prilikom svog servisa nije imao većih problema. Prvi set trajao je 33 minuta.