RUKOMET: Zvezda pobijedila Kolubaru

U derbiju 8. kola rukometne Superlige Srbije Crvena zvezda je pobijedila Kolubaru - 29:28 (14:13).

RUKOMET: Zvezda pobijedila Kolubaru Izvor: MONDO

Tribine dvorane u Šumicama bile su ispunjene, a domaćin je imao i podršku Delija. U takvoj atmosferi, tim Igora Butulije ostvario je šestu pobjedu u prvenstvu, u isto toliko utakmica, nanijevši Lazarevčanima prvi poraz (u sedam mečeva).

Zvezda je vodila 9:5, pa 11:7, zatim i 13:10, ali su gosti uspjeli da izjednače na 13:13, da bi se na odmor otišlo sa golom prednosti crveno-bijelih - 14:13.

U nastavku najveće vođstvo crveno-bijeli imali su 16:13. Kolubara je prvi put od 9. minuta povela 23:22, ali je onda Butulija zatražio tajm-aut poslije kog je njegov tim napravio seriju 3:0 (25:23).

Ipak, ušlo se u neizvjesnu završnicu. U 55. minutu na semaforu je stajalo 26:26, a tada su crveno-bijeli ponovo napravili seriju 3:0, koja je i odlučila pobjednika.

U posljednjim trenucima meča Nedeljko Jovanović je postavio konačan rezultat svojim sedmim golom iz penala, od ukupno 12 koliko ih je dao.

Junak pobjede Zvezde bio je Cvetinović koji je svih šest golova postigao u drugom poluvremenu. Isti učinak imao je i Tomić, a odličan je bio i golman Ljubišić (15 odbrana).

Na drugoj strani, pored najiskusnijeg Jovanovića, istakli su se Pribak sa pet golova i Zubić sa četiri.