Liga šampiona: Poraz Partizana u Mađarskoj

Crno-beli nisu iznenadili u Budimpešti.

OSC Orvusegetem Partizan 10:8 Izvor: MN PRESS

Vaterpolisti Partizana pokazali su zube vicešampionu Mađarske, ali nisu uspeli da ga savladaju i drugi put ove sezone.

Izabranici Vladimira Vujasinovića gostovali su u subotu mađarskom Orvušegetemu, imali "egal" rezultat na poluvremenu, ali su golovi domaćina u trećem kvartalu odlučili pobednika.

OSC - PARTIZAN 10:8 (2-3, 2-1, 5-2, 1-2)

Reprezentativac Nikola Jakšić uneo je neizvesnost u finišu, približivši crno-bele minut i po pre kraja na samo gol zaostatka, ali je mađarski tim reagovao i potvrdio trijumf svojim poslednjim, desetim pogotkom.

U sledećem, osmom kolu Lige šampiona, šampion Srbije gostovaće 16. aprila Galatasaraju Igora Milanovića. Večerašnjim porazom, crno-beli su pali za jedno mesto na tabeli, ustupivši četvrtu poziciju OSC-u.

PARTIZAN: Rističević (12 odbrana), Gilen 1, Lazić, Manojlović, SUbotić 4, Drašović 1, Gogov 1, Jakšić 1, Vico, Radojević, Stojanović, Vučinić, Brakočević. Trener: Vujasinović.

U derbiju kola, Jug i Pro Reko odigrali su u Dubrovniku nerešeno 5:5, dok je Solnok ubedljivo pobedio Galatasaraj, 16:7.

Tabela Grupe B trenutno izgleda ovako: Pro Reko 16, Jug 16, Solnok 15, OSC 9, Partizan 6 i Galatasaraj 0 bodova. Plasman na Fajnal-siks u Budimpešti izboriće tri prvoplasirana tima.