PARIZ: Novak pobjeđuje i kad ne blista!

Novak Đoković nastavio je seriju pobjeda, plasiravši se u polufinale turnira ATP Masters serije u Parizu.

PARIZ: Novak pobjeđuje i kad ne blista! Izvor: MONDO

Iako je bio daleko od svojih najboljih izdanja, srpski teniser je za nešto manje od dva sata savladao Šveđanina Robina Soderlinga - 2:1, po setovima 6:4, 1:6, 6:3.

Protivnik u borbi za finale biće mu Španac Rafael Nadal, koji je sa 2:0 (7:5, 7:5) pobijedio domaćeg igrača Žo Filfreda Congu. Đoković i Nadal do sada su odigrali 19 mečeva. Drugi teniser svijeta ima 14 pobjeda, ali je posljednji duel u Sinsinatiju pripao Srbinu i to ubjedljivo 6:1, 6:4.

Kako je Đoković došao do pete pobjede nad Soderlingom iz isto toliko međusobnih susreta? Teško...

Prvi set je dobio iskoristivši dvije od četiri šanse za brejk, dok se Šveđanin žestoko ispromašivao (1/9).

Soderling je oduzeo Novaku servis gem za izjednačenje na 4:4, ali je treći reket svijeta odmah uzvratio i zatim na svoj servis, poslije 15:40, stigao do vođstva od 1:0.

U drugom setu bio je potpuno van igre. Dekoncentracija, ilustrovana u deset neiznuđenih grešaka, naspram samo jedne Soderlingove, morala je da se odrazi na rezultat.

Međutim, ako je već morao da izgubi taj set, Đoković je makar uspio da uštedi snagu za odlučujuće poene i gemove.

Treći set igrao se "gem za gem", praktično bez uzbuđenja, do rezultata 4:3. Tada je Soderling poklekao, serijom grešaka prepustivši servis Novaku, koji u tom gemu nije uradio ništa specijalno. Samo je vraćao lopticu u protivnikovo polje, iskusno čekao i - dočekao.

Nepisano pravilo kaže da teniser na jednom turniru mora da ima bar jedan loš dan i pobnedu ostvarenu "na mišiće". Možda je Novak u Parizu upravo odigrao takav meč.