ODBOJKA: Šampion bolji od Partizana

Odbojkaši Radničkog pobijedili Partizan u Beogradu 3:2 i nanijeli mu drugi poraz u srpskom prvenstvu.

ODBOJKA: Šampion bolji od Partizana  Izvor: MONDO

Poslije pobeda nad Vojvodinom i Crvenom zvezdom (obe po 3:2), odbojkaši Partizana nisu uspjeli da savladaju i branioca titule prvaka Srbije, ekipu Radničkog.

U 6. kolu prvenstva Srbije, Radnički je u Beogradu, poslije dosta preokreta, pobijedio Partizan 3:2.

Radnički je bolje ušao u meč i poslije 23 minuta dobio je prvi set sa 25:20. U drugom setu, Partizan je odigrao perfketno i za samo 19 minuta pregazio je goste za 25:11. Ekipa iz Kragujevca uzvraća u trećem setu, ali crno-bijeli ponovo vraćaju utakmicu u egal, dobijajući četvrti set.

U odlučujućem setu, Kragujevčani su odmah napravili tri poena viška (4:1), Partizan uspijeva da se vrati (4:5), ali Radnički ponovo stvara tri poena razlike - 7:4. Crno-bijeli tada prave posljednji trzaj, uspijevaju da smanje na 9:8, ali su odbojkaši prvaka Srbije, uspjeli da odbiju i taj napad domaćina.

Partizanu je ovo drugi vezani poraz (poslije neuspjeha u Kraljevu u meču protiv Ribnice) i sada ima skor od četiri pobjede i dva poraza. Isti odnos pobjeda i poraza ima i Radnički.

Crvena zvezda je bez problema savladala Smederevo 3:0 i vratila se na čelo tabele.