Novak preko Portugalca stigao do Tima

Bilo je malih poteškoća u prvom setu, ali je na kraju Novak ostvario rutinsku pobedu.

Nije bilo savršeno - ali je pobedio!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala mastersa u Majamiju nakon što je u dva seta savladao Portugalca Žoaa Souzu - 6:4, 6:1.

Za plasman u naredno kolio bilo mu je potrebno 80 minuta, a uplašio je svoj tim nakon što je u toku jednog poena pao na beton, međutim, baš od tada je zaigrao bolje. Obojici tenisera je veliki problem pravila i vlažnost vazduha, pa su već u prvom setu izgledali iscrpljeno.

Souza je igrao zaista dobro na početku meča, ali je Novak Đoković, kao po tradiciji, u sedmom gemu prvog seta "dodao gas" i bez izgubljenog poena napravio brejk.

Ipak, Souza je odmah zapretio i posle jednog dugog gema uspeo da se vrati u meč, da bi Novak posle isto tako dugog gema na servis Souze - napravio ključni brejk u osvajanju seta.

Drugi set je otvorio "dosta brže", pa je već u trećem gemu napravio brejk, a Souza je tada zaigrao znatno lošije, pa je Novak vrlo lako dobio drugi set rezultatom 6:1.

U narednom kolu, koje se igra u utorak, Novak Đoković se sastaje sa mladim Austrijancem Dominikom Timom.

Njih dvojica su do sada igrali samo jedanput, u Šangaju, a Đoković je slavio u dva seta. Ukoliko prođe u četvrtfinale, tamo ga čeka bolji iz duela Berdih - Gaske.