Sjajan rezultat: Borković do trećeg mesta!

Srpski automobilista ostvario odličan uspeh na drugoj trci u Bahreinu.

Prvobitna informacija koja je stigla iz Bahreina je glasila da je najbolji srpski automobilista Dušan Borković trku završio na fenomenalnom četvrtom mestu, ali je zbog kasnije diskvalifikacije dvojice takmičara stigla i još bolja:

Dušan Borković je ovog vikenda na drugoj trci u Bahreinu zauzeo treće mesto, pošto su Mato Homola i Aku Pelinen diskvalifikovani zbog preuranjenog starta, pa to za njega znači još novih 15 bodova.

Takođe, sa tih novih 15 bodova Dušan, ne samo da je došao do podijuma i treće pozicije u Bahreinu, nego je napredovao u generalnom plasmanu i sa 27 bodova zauzima takođe treću poziciju.

"Iako sam posle jučerašnje trke bio dosta neraspoložen zbog problema na startu, ipak kada sumiram bio je ovo jedan fantastičan vikend i nagoveštaj jedne izuzetno uzbudljive sezone. Jako mi je važno da sam uzeo bodove i u kvalifikacijama i na obe trke", kazao je znatno raspoloženiji Dušan Borković nakon trke u Bahreinu.

Aktuelni evropski šampion na kružnim stazama 23. I 24. aprila vozi drugi trkački vikend u Portugalu na stazi u Eštorilu.