RUKOMET: Borac m:tel na vrhu

Rukometaši Borac m:tela dočekaće derbi sa Bosnom na prvom mjestu Premijer lige BiH pošto su u zaostalom meču 9. kola savladali Gradačac 32:24.

RUKOMET: Borac m:tel na vrhu  Izvor: MONDO

Banjalučani su na ovom gostovanju odigrali vrlo dobro, posebno u drugom poluvremenu i lako došli do zaslužene pobjede.

Najzaslužniji za trijumf Borac m:tela bio je Goran Garić koji je devet puta zatresao protivničku mrežu.

„Prvih deset minuta domaćni je uspio da zadrži rezultatski priključak, nakon čega smo uspjeli da nametnemo svoju igru. Ova pobjeda je rezultat kolektivne igre. Posebno u drugom dijelu smo igrali kvalitetno što je ohrabrujuće pred derbi sa Bosnom u srijedu“, rekao je Garić za „Euroblic“.

Jedini peh za Banjalučane je povreda Faruka Halibegovića koji je u finiu utakmice zaradio povredu prepone zbog koje će morati da miruje narednih sedam dana pa neće igrati protiv Bosne.

Zaostali meč devetog kola odigrali su i Sloga i Konjuh, a Dobojlije su na svom terenu slavile rezultatom 40:26.

U petak se igraju prvi mečevi desetog kola. Lokomotiva će u Brčkom dočekati Slogu, a Zrinjski dočekuje Izviđača.