MONTE KARLO: Džumhur pregazio Hasea

Damir Džumhur lako prekočio prvu prepreku na ATP Mastersu u Monte Karlu.

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur lako i ubjedljivo savladao je Robina Hasea u prvom kolu ATP Mastersa u Monte Karlu.

Poslije sao 49 minuta igre: Robin Hase - Damir Džumhur 2:6, 0:6.

Džumhur je odigrao vrlo dobro, odlično koristio svoj servis, ali možda još bolji bio je na servis protivnika pa je napravio po tri brejka u prvom i drugom setu.

Najbolji bh. teniser u drugom kolu igraće protiv Tomaša Berdiha.

TOK MEČA:

DRUGI SET:

Novi brejk Džumhur je napravio za vođstvo 5:0, a onda je na najbolji mogući način završio meč, servis gemom bez izgubljenog poena za 6:0 i ukupnu pobjedu 2:0 u setovima.

Tri brejk lopte u trećem gemu imao je Džumhur. Hase je prvu spasio, međutim naš teniser osvaja zatim treći gem.

Gotovo identična situacija kao u prvom setu, bar kada je rezultat u pitanju. Džumhur je poslije brejka dobio svoj servis gem i vodi 2:0.

Velika borba u prvom gemu drugog seta, a on je na kraju pripao Džumhuru. Hase nije iskoristio vođstvo 40:30, a Džumhur je to kaznio brejkom za vođstvo 1:0.

PRVI SET:

Damir je odlično otvorio meč i odmah napravio brejk u prvom gemu, a potom dobio svoj servis gem za vođstvo 2:0.

Kod rezultata 3:1 Džumhur je napravio novi brejk za 4:1, ali je već u sljedećem gemu dozvolio protivniku da dođe do dve brejk lopte i Hase je već prvu iskoristio.

To nije uzdrmalo najboljeg bh. tenisera koji je već u sljedećem gemu došao do brejka i to bez izgubljenog poena za 5:2.

Posljednji gem u prvom setu Džumhur je riješio rutinski i stigao do 6:2.