ODBOJKA: Debakl Partizana, pobjeda Zvezde

Partizan deklasiran u Požarevcu, Mladi radnik pobijedio sa 3:0. Zvezda preokretom slavila nad Ribnicom u Kraljevu (3:1).

ODBOJKA: Debakl Partizana, pobjeda Zvezde Izvor: MONDO

Do prije samo nekoliko kola odbojkaši Partizana držali su vrh tabele u najboljoj ligi Srbije, ali je potom uslijedio pad koji traje.

U 7. kolu Viner Štediše Lige, Mladi radnik je u Požarevcu do nogu potukao favorizovani Partizan - 3:0 (25:17, 26:24, 25:22) za samo 73 minuta igre.

Partizanu je ovo treći poraz uz četiri pobjede, a Mladi radnik je zabilježio treći trijumf.

Crvena zvezda očuvala je prednost na tabeli nad rivalima. Crveno-bijeli su pobijedili Ribnicu u Kraljevu 3:1 (23:25, 25:18, 25:14, 25:21).

Domaćinu je pripao prvi set, ali su se odbojkaši Zvezde potom pribrali i nametnuli svoj ritam igre za novu, šestu pobjedu u prvenstvu Srbije.

Prije tri dana u prvom meču 7. kola Radnički je savladao Vojvodinu 3:0.

Na tabeli vodi Zvezda koja ima 18 bodova, Radnički ima 15, Vojvodina 13, Partizan 11, Mladi radnik osam, Ribnica šest, kao i Spartak iz Ljiga, koji takođe ima meč manje. Smederevo ima samo četiri boda i takođe meč manje.