MASTERS: Domaćin poveo kolo

Endi Marej je pobijedio Huana Martina Del Potra na premijeri Masters kupa u londonskoj O2 areni – 6:3, 3:6, 6:2.

MASTERS: Domaćin poveo kolo Izvor: MONDO

Meč je trajao dva sata i deset minuta.

Tako je Britanac, pred „svojom“ publikom, poveo kolo u Grupi A u kojoj će se takmičiti i Rodžer Federer i Fernando Verdasko.

Marej je i peti put savladao Del Potra u dosadašnjih šest mečeva. Igralo se u talasima, igrači su imali svoje periode, a više ih je imao domaći teniser.

Četvrti reket svijeta poveo je 5:0, a onda se razgoropadio Argentinac. Međutim, nedovoljno da stigne protivnika. Osvojio je tri uzastopna gema, ali je Marej u četvrtom gemu u kome je imao set lopte, iskoristio sedmu priliku i poveo – 6:3 (49 minuta).
U tom periodu igre čak u šest od devet gemova bilo je brejk lopti. Marej je iskoristio dve, a Del Potro jednu. Serveri nisu blistali, jer podloga iako je tvrda u 02 areni, nije previše brza. Naročito su imali problema kod drugih servisa. Argentinac je napravio mnogo više grešaka (15-9).

Na trenutak prekinutu seriju, peti igrač sa ATP liste nastavio je u drugom setu (43 minuta). Došao je do 3:0. Ipak, Marej je uzvratio brejkom (2:3), ali je Del Potro ponovo bio uspješan na servis protivnika (4:2) što mu je bilo dovoljno da osvoji drugi set (6:3) u kome je značajno smanjio broj neiznuđenih grešaka (8:14).

Prošlogodišnji polufinalista Masters kupa je odlučujuću prednost stekao u drugom gemu trećeg seta kada je napravio brejk, a završni udarac zadao je takođe na servis protivnika, iskoristivši drugu meč loptu – 6:2.

U trećem setu, koji je trajao 38 minuta, Marej je načinio samo tri greške, a Del Potro čak 15.