Dvostruka pobjeda Higlove u Zagrebu

Otkako je ljetos u Rimu postala šampionka svijeta, Nađa Higl se na svakom takmičenju trudi da potvrdi stečeni ugled. I uspjeva joj!

Dvostruka pobjeda Higlove u Zagrebu Izvor: MONDO

Ona je na 37. međunarodnom mitingu "Mladost 2009" u Zagrebu osvojila dva prva mjesta i u obje trke postavila nove državne rekorde.

Poslije trijumfa na 100 metara prsno u subotu, bila je najbrža i na dvostruko dužoj dionici, na kojoj je u Rimu iznenadila cijelu plivačku planetu.

Higlova je 200 metara prsnim stilom preplivala za 2:19,50 minuta, čime je za 2,12 sekundi popravila pobjednički rezultat sa Svjetskog prvenstva.

Iza sebe je ostavila Francuskinju Sofiju De Ronči (2:25,60), a na postolju se kao treća našla Tanja Šmid iz Slovenije (2:26,43).

Plivači Srbije su drugog dana takmičenja osvojili još po dve srebrne i bronzane medalje.

Ivan Lenđer zauzeo je drugo mjesto na 100 metara delfin sa vremenom 50,67 sekundi. Pobijedio je Slovenac Peter Mankoč - 50,38.

Srebro je pripalo i Anđelki Petrović na 100 metara slobodno (55,54 sekunde), iza Svetlane Fedulove (54,71) iz Rusije.

Bronzanu medalju osvojio je Boris Stojanović na 200 metara slobodno (1:47,31 minuta), iza Rusa Aleksandra Suhorukova (1:45,93) i Portugalca Adrijana Nica (1:46,89). Stojanović je na 50 metara slobodno bio sedmi sa vremenom 22,47 sekundi.

Listu osvajača medalja zaključila je Milica Ostojić, koja je bila treća na 400 metara slobodno (4:13,54 minuta), iza Anje Klinar (4:09,50) i Nine Cesar (4:12,39) iz Slovenije.

Pored Nađe Higl, prvog dana zagrebačkog mitinga su oduševili Milica Ostojić srebrom, a Ivan Lenđer i Stefan Šorak bronzama.

Na takmičenju je učestvovalo 400 takmičara iz više evropskih zemalja.