MASTERS: Povedi protiv Federera i gubiš!

Poput Fernanda Verdaska i Endi Marej je poveo protiv Rodžera Federera na Masters kupu u Londonu i na kraju bio poražen.

MASTERS: Povedi protiv Federera i gubiš! Izvor: MONDO

Izgleda da ove godine na Masters kupu u Londonu osvajanje prvog seta u meču sa Rodžerom Federerom predstavlja samo kartu za put u poraz.

Poput Fernanda Verdaska u nedelju, poveo je pa izgubio od prvog tenisera svijeta i Endi Marej - 1:2 (6:3, 3:6, 1:6).

Federer posljednje, treće kolo u Grupi A dočekuje sa dvije pobjede, Marej i Huan Martin Del Potro imaju pobjedu i poraz, a Verdasko dva poraza. Ipak, i dalje je sve moguće: Federer nije obezbijedio plasman u polufinale poslednjeg turnira u sezoni, koji se održava u O2 Areni u Londonu.

Izgubi li Federer u četvrtak od Del Potra sa 2:0, a istog dana Marej pobijedi Verdaska, dalje će otići Argentinac i Britanac.

Federer je u utorak uveče igrao protiv jednog od dvojice igrača sa kojim ima negativan skor na ATP turu. Samo je Marej, uz Rafaela Nadala vlasnik većeg broja pobjeda u duelima sa Švajcarcem, ali je Federer taj zaostatak smanjio na 4:6.

Drugi put uzastopno Federer (28 godina) je pobijedio šest godina mlađeg Škota i to upravo na način na koji je četiri puta uzastopno izgubio od Mareja - poslije gubitka prvog seta.

Djelovalo je poslije 6:3 u prvom setu za Mareja da će najtrofejniji teniser svih vremena ponovo morati da čestita nadolazećoj zvijezdi, ali to se nije dogodilo. Od rezultata 2:2 u drugom setu, pred oko 20.000 navijača u dvorani postojao je jedan teniser - Rodžer Federer.

Do kraja meča, Švajvarac je osvojio deset, a protivniku prepustio svega dva gema. Iskoristio je treću meč loptu protiv nepomičnog Mareja, koji je iznenada izgubio svu snagu i pokretljivost iz prvog seta. Djelovao je kao da mu je neko isključio napajanje energijom.

Prethodno je u utorak u meču punom preokreta, Del Potro pobijedio Verdaska, ali i sa takvim raspletom Verdasko ima šanse da prođe dalje! Ukoliko u četvrtak lijevoruki Španac pobijedi Mareja sa 2:0, plasirao bi se dalje uz pobjedu Federera nad Del Potrom.

U srijedu na red ponovo stupaju teniseri iz Grupe B, a prvo će na teren Novak Đoković i Robin Soderling, dok je večernji termin rezervisan za Rafaela Nadala i Nikolaja Davidenka.

SINGL

GRUPA A

U utorak:

(5) Del Potro - (7) Verdasko 2:1 (6:4, 3:6, 7:6)
(1) Federer - (4) Marej 2:1 (3:6, 6:3, 6:1)

TABELA: Federer 2-0 (4:2), Marej 1-1 (3:3), Del Potro 1-1 (3:3), Verdasko 0-2 (2:4).

GRUPA B

U sredu:

(3) Đoković - (8) Soderling (oko 15.00)
(2) Nadal - (6) Davidenko (21.45)

TABELA: (8) Soderling 1-0 (2:0), Đoković 1-0 (2:1), Davidenko 0-1 (1:2), Nadal 0-1 (0:2).

DUBL

GRUPA A

U utorak:

(3) Bupati/Nouls - (8) Firstenberg/Matkovski 2:1 (3:6, 6:3, 10:7)
(1) Nestor/Zimonjić - (5) Čermak/Mertinak 0:2 (3:6, 4:6)

TABELA: Bupati/Nouls 2-0 (4:1), Firstenberg/Matkovstki 1-1 (3:2), Čermak/Mertinak 1-1 (2:2), Nestor/Zimonjić 0-2 (0:4).

GRUPA B

U sredu:

(6) Kubot/Marač - (7) Mirnji/Ram (13.30)
(2) B. Brajan/M. Brajan - (4) Dluhi/Paeš (20.00)

TABELA: Mirnji/Ram 1-0 (2:0), Kubot/Marač 1-0 (2:0), Dluhi/Paeš 0-1 (0:2), B. Brajan/M. Brajan 0-1 (0:2).