Slabo šljaka: Troicki u lošoj formi na zemlji!

Prvo kolo Monte Karla, drugo kolo Barselone, prvo kolo Madrida... Naš as ostvario je samo jednu pobedu na prva tri turnira na zemljanim podlogama.

Viktor Troicki nikako ne uspeva da se adaptira na zemljanu podlogu.

Naš as je danas, posle eliminacije u prvom kolu Mastersa u Monte Karlu i potom drugom kolu ATP turnira serije 500 u Barseloni, izgubio glatko na startu Mastersa u Madridu.

Rezultatom 4:6, 4:6 pobedio ga je 39. teniser sveta, Andrej Kuznjecov.

Troicki, koji je u prestonicu Španije doputovao kao 24. na ATP listi, neshvatljivo je padao nakon propuštenih brejk lopti u oba seta. U prvom, imao je tri u jednom gemu pri rezultatu 4:4, propustio ih i izgubio naredna dva gema, tj. set.

U drugom, imao je šansu da povede 3:1, ali je posle propuštene brejk šanse izgubio ne samo narednih deset poena u nizu, već do kraja seta nije osvojio ni poen na protivnikov servis!?

Svi šampioni:

2002: Agasi – Novak predaja
2003: Ferero – Masu 6:3, 6:4, 6:3

2004: Safin – Nalbandijan 6:2, 6:4, 6:3

2005: Nadal – Ljubičić 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3)

2015: Marej – Nadal 6:3, 6:2

*napomena: Madrid je 2009. uvršten među Masters turnire.

Troicki je iskoristio nula od pet brejk šansi, Rus dve od tri koje je stekao tokom sat i 22 minuta po senkom podeljenom terenu u "Kaha Mahiki", pa zasluženo vodi 2:1 u mečevima sa Srbinom ruskog porekla.

Kuznjecov će u drugom kolu imati jezivo nezgodnog rivala, kada je šljaka u pitanju, (5) Rafaela Nadala, šampiona iz 2005, 2010, 2013. i 2014. godine. Titulu na 4.771.360 evra vrednom turniru, gde pobedniku ove sezone pored 1.000 bodova pripada i nagrada od 912.900 evra, a finalisti 447.630, brani (2) Endi Marej.

Troickog je na otvaranju sezone na šljaci, u Monaku, u dva seta pobedio Žil Simon, potom je uspeo posle borbe u tri seta da pobedi 207. na svetu, Martona Fušoviča na startu turnira u Barseloni, ali doživi poraz u dva seta od Fabija Fonjinija.

Viktora sada čeka slobodna nedelja, pa selidba u Rim, gde će od 8. maja pokušati da ostvari bar prošlogodišnji učinak, treće kolo.

U poslednjih 11 mečeva, Troicki ima skor 3-8.