RUKOMET: Bosni derbi u "Boriku"

Rukometaši Bosne savladali Borac m.tel u zaostalom meču 10. kola Premijer lige BiH.

RUKOMET: Bosni derbi u "Boriku" Izvor: MONDO

Ovom pobjedom aktuelni šampiona i osvajač Kupa BiH praktično je osigurao jesenju titulu. Na čelu table imaju bod više i utakmicu manje od Borac m:tela. Bosna je u Banjaluci pokazala da je ipak bolja ekipa od Borac m:tela čiji igrači i trener su najvljvali da će gostima prožiti veliki otpor.

Bosna je u prvom poluvremenu konstantno vodila i na poluvrijeme otišla sa plus četiri gola (14:10). Do posljednjih 10 minuta gosti su držali četiri gola razlike, a onda u finišu poslednji pokušaj domaće ekipe da stigne rezultat. Uz pomoć publike puleni Draška Budiše su samo uspjeli da smanje rezultat na 26:25.

Prvo ime susreta bio je Damir Doborac iz Bosne sa 12 golova, a na drugoj strani Pijetlović je postigao pet pogodaka. (MONDO)