MASTERS: Marej nadomak polufinala

Endi Marej je poslije maratonskog meča pobedio Fernanda Verdaska u 3. kolu Grupe A Masters kupa u Londonu - 6:4, 6:7, 7:6.

MASTERS: Marej nadomak polufinala Izvor: MONDO

Meč je trajao tri sata.

Do večerašnjeg poslednjeg duela u grupi, između Rodžera Federera i Huana Martina Del Potra, sigurno je samo jedno - Verdasko se poslije tri poraza istovjetnim rezultatom (1:2) oprostio od učešća na turniru u Londonu.

Ukoliko Švajcarac večeras pobijedi, on i Marej će se plasirati u polufinale. Ako Del Potro savlada Federera 2:0, dalje će Argentinac i Britanac, a u slučaju da Del Potro dobije meč rezultatom 2:1, o učesnicima polufinala odlučivaće gem količnik trojice igrača.

Marej je svoj dio posla u četvrtak obavio poslije mnogo muka. Imao je čak 13 brejk lopti (12 u prva dva seta), a iskoristio je samo jednu. Servirao je mnogo bolje nego u duelu sa Federerom u kome je poražen, pa je Verdasko imao samo jednu brejk šansu, koju nije iskoristio.

Britanac je iskoristio petu brejk loptu u prvom setu poslije poena u kome je Verdasko čak četiri puta smečovao. Uporno je odbijao napade, dok Španac nije "čist" volej poslao u mrežu - 5:4.

Tako je odlučen prvi set koji je trajao 54 minuta.

Mogao je četvrti reket svijeta mnogo ranije da riješi pitanje pobednika, ali je borbeni Verdasko uspio da spasi čak pet brejk lopti kod 5:5 u drugom setu, koji je trajao 74 minuta.

Iskoristio je zatim i nervozu domaćeg tenisera u taj-brejku (7:4) i stigao do izjednačenja.

Velika borba se vodila i u nastavku. Treći set je trajao 52 minuta, pa iako su igrači bili vidno umorni, bili su sigurni prilikom servisa, zbog čega se igrao još jedan taj-brejk. Ovaj put, Britanac je bio bolji (7:4) i došao nadomak plasmana u polufinale.

SINGL

Grupa A

(4) Marej - (7) Verdasko (6:4, 6:7, 7:6)
(1) Federer - (5) Del Potro (oko 21.30)

TABELA: Federer 2-0 (4:2), Marej 2-1 (5:4), Del Potro 1-1 (3:3), Verdasko 0-3 (3:6).

Grupa B

U petak

(2) Nadal - (3) Đoković oko 15.30
(6) Davidenko - (8) Soderling 21.45

TABELA: Soderling 2-0 (4:0), Davidenko 1-1 (3:2), Đoković 1-1 (2:3), Nadal 0-2 (0:4).