Peterci odlučili u Banjaluci! Poraz Srbije!

Selekcija Srbije poražena je od Crne Gore rezultatom 13:15 (3:3, 2:3, 3:1, 2:3, 3:5) nakon slabijeg izvođenja peteraca. U regularnom vremenu vaterpolo spektakla u Banjaluci bilo je 10:10.

Peterci odlučili u Banjaluci! Poraz Srbije! Izvor: MN PRESS

U dupke punom Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci "delfini" su poraženi od Crne Gore u utakmici šestog kola Svjetske lige između dvije najbolje vaterpolo ekipe u Evropi.

Srećniji u sjajnom meču punom preokreta bili su vaterpolisti Crne Gore, koji su slavili poslije boljeg izvođenja peteraca - 13:15 (3:3, 2:3, 3:1, 2:3, 3:5).

Iako meč nije imao nikakav rezultatski imperativ, pošto su i "delfini" i "ajkule" ranije osigurali završnicu Svjetske lige, obećanje dato Banjalučanima da će pružiti vrhunsku vaterpolo predstavu su i ispunili.

I zaradili aplauze na kraju od prepunog GOB-a, koji je himnu Crne Gore dočekao aplauzima, a horski otpjevao "Bože pravde".

Ipak, ono što treba da zabrine srpskog selektora Dejana Savića je katastrofalan procenat realizacije napada sa igračem više pred predstojeću Olimpijadu u Rio de Žaneiru, gdje "delfini" pucaju na najsjajnije odličje.

U prvoj četvrtini Srbija je gubila, ali je pogotkom Miloša Ćuka za zvukom sirene uspjela da stigne do izjednačenja, međutim do poluvremena su "ajkule" predvođene sjajnim Aleksandrom Ivovićem i golmanom Milošem Šćepanović ipak stekle "plus jedan".

Treća četvrtina je po prikazanoj igri bila najbolja kod "delfina", koji su serijom od 4:0 preokrenuli rezultat i stigli na korak od "prelamanja" utakmice.

Ipak, Crnogorci su kažnjavali loš napad sa igračem više i čuvali se za samu završnicu u kojoj je Ivović postigao pogodak za izjednačenje u finišu.

Imali su doduše "delfini" priliku da u posljednjem napadu osiguraju pobjedu, ali su se spetljali i odluka je morala da padne sa peteraca.

Ključni šut u penalima bio je promašaj Miloša Ćuka u trećoj seriji, odbranio mu je Šćepanović, pa je slavlje "ajkula" moglo da počne...

Ranije danas, oba nacionalna tima primio je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik istakavši da će duel Srbije i Crne Gore doprinijeti popularizaciji ovog sporta u Srpskoj.

"Delfini" su u prvom dvoboju sa "ajkulama" slavili u Crnoj Gori rezultatom 8:10, baš kao i u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu, gdje su se okitili trećim uzastopnim zlatom, ali u Banjaluci su im se "đetići" djelimično revanširali.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Filip Filipović sa četiri gola, koliko je na drugoj strani upisao Aleksandar Ivović.

TABELA: Srbija 16, Crna Gora 11, Španija 6, Francuska 0.

Izvor: MONDO

Prva četvrtina (3:3)

Strahinja Rašović je osvojio loptu i prvi napad na utakmici imaće Srbija, koja ima gromoglasnu podršku!

Ekipa Dejana Savića nije iskoristila dva vezana napada, ali ni "ajkule" nisu još uspjele da zatresu mrežu.

1:0 - Filip Filipović, Srbija vodi!

1:1 - Aleksandar Ivović je pogodio za Crnu Goru sjajnim udarcem sa distance.

2:1 - Filip Filipović, njegov drugi pogodak i to sjajan lob udarac.

Srbija nije iskoristila prvi napad sa igračem više, ali je prečka spriječila izjednačenje poslije "bombe" Aleksandra Ivovića.

2:2 - Prvo isključenje za Srbiju, Savo Ranđelić, a "ajkule" su pogotkom Draška Brguljana stigle do novog poravnanja u napadu sa igračem više.

Brguljan je potom zaradio isključenje, a Srbija dobila drugu priliku za napad sa igračem više i ponovo je nije iskoristila.

2:3 - Crna Gora prvi put vodi na utakmici u Banjaluci i to golom Ivovića iz peterca.

"Ajkule" ponovo imaju igrača manje nakon isključenja Uroša Čučkovića, ali ni treći put u napadu sa igračem više "delfini" nisu bili uspješni. Preko gola je šutirao Andrija Prlainović.

3:3 - Crnogorci su na pet sekundi do kraja pogodili prečku, a onda sa zvukom sirene mrežu "ajkula" pogodio je Strahinja Rašović za kraj prvog perioda.

Druga četvrtina (3:2)

3:4 - Darko Brguljan je ponovo pogodio s peterca za novo vođstvo "ajkula".

4:4 - Brguljan je na drugoj strani skrivio peterac, a najstrožu kaznu izveo je bez greške Filip Filipović. Bio je to njegov treći gol na meču.

4:5 - Da ne zaostane na listi najboljih strijelac pobrinuo se Ivović za novo vođstvo Crne Gore.

"Delfini" ni u četvrtom, petom i šestom pokušaju (6/0) nisu uspjeli da realizuju napad sa igračem više i taj podatak će sigurno zabrinuti selektora Srbije Dejana Savića.

4:6 - "Plus dva" za Crnu Goru, sa krila je pogodio Stefan Vidović.

5:6 - Filipović ne dozvoljava "ajkulama" da steknu osjetniju prednost pred odlazak na odmor u poluvremenu. Njegov četvrti pogodak.

Zahvaljujući odbranama Dimitrija Rističevića, Srbija je bila u prilici da ponovo stigne do "egala" ali je saveznik Crnogoraca bila stativa poslije šuta Prlainovića.

Nevjerovatan podatak kad je u pitanju vaterpolo reprezentacija Srbije - ni sedmi napad sa igračem više nije iskorišten!

Treća četvrtina (3:1)

Rašović je ponovo izborio loptu za Srbiju, po drugi put, ali "delfini" nisu uspjeli da iskoriste prvi napad u trećem periodu. Bude se i navijači i skandiranjem "Srbija, Srbija" pokušavaju da "probude" vaterpoliste Dejana Savića, koji ni osmi put nisu uspjeli da pogode mrežu u napadu sa igračem više.

6:6 - Radomir Drašović je ponovo vratio stvari na početak! Srbija je poslije dužeg vremena izjednačila.

7:6 - Preokret, Srbija je opet povela, strijelac je bio Miloš Ćuk.

8:6 - Duško Pijetlović je ispratio "odbijanac" od prečku poslije šuta Viktora Rašovića i ubacio loptu u mrežu, pa "delfini" prvi put na utakmici imaju dva gola razlike. Serija Srbije od 4:0.

8:7 - Ne daju se "ajkule", Bogdan Đurđić iskosa sa desne strane je pogodio suprotan ugao.

Banjalučki navijači ne posustaju, ori se bazenom "Srbija, Srbija".

Četvrta četvrtina (2:3)

8:8 - Trećim golom Darka Brguljana, "ajkule" su izjednačile na otvaranju posljednje četvrtine.

9:8 - Duško Pijetlović je uzvratio za novu prednost "delfina".

9:9 - Crna Gora je golom Nikole Vukčevića ponovo uspjela da anulira vođstvo Srbije.

Imali su Crnogorci dva igrača više, ali se Srbija odbranila. Ovo su važni momenti utakmice.

10:9 - Andrija Prlainović je doveo Srbiju do nove prednosti! Njegov prvi pogodak!

Škripi u reprezentaciji Srbije kad je u pitanju napad sa igračem više. Novi promašaj.

10:10 - Ivović ponovo vraća stvari na početak i to dva minuta do kraja. Gledaćemo neizvjesnu završnicu.

Srbija će imati posljednji napad na utakmici, ali ništa od pobjede "delfina".