VATERPOLO: Crno-bijeli pobjeđuju i sa klincima

Vaterpolisti Partizana, u kombinovanom sastavu, zabilježili su i četvrtu pobjedu u Evrointer ligi, prvu na gostovanju.

VATERPOLO: Crno-bijeli pobjeđuju i sa klincima Izvor: MONDO

Crno-bijeli su pobijedili Oradeu u Rumuniji 10:9 (4:3, 5:1, 0:2, 1:3), iako su igrali bez Vladimira Vujasinovića, Živka Gocića, Duška Pijetlovića, Nikole Rađena i golmana Slobodana Sora.

Partizan je odigrao odlično prve dvije četvrtine, u kojima je potpuno dominirao, stekavši pet golova razlike - 9:4.

U drugih 16 minuta sasvim drugačija slika. Uz pomoć sudija, Oradea pravi seriju od 5-0, za izjednačenje, a potom je imala i peterac za vođstvo, ali je Branislav Mitrović zaustavio udarac.

Gol odluke je djelo Marka Avramovića 2,05 prije kraja meča.

Zanimljivo je da je Partizan imao samo četiri puta igrača više, a Oradea čak 10. Međutim, ni to nije pomoglo domaćem timu.

U timu Partizana bilo je dosta "poletaraca" - golman Stefan Živojinović, Dedović, Marković, Popović i Radović.

Golove za Partizan postigli su Andrija Prlainović - tri, Miloš Korolija, Stefan Mitrović i Marko Korolija po dva, a jednom se u strijelce upisao Miloš Ćuk.

Partizan i dalje suvereno drži prvo mjesto na tabeli Evrointer lige sa maksimalnih 12 bodova, uz gol-razliku 41:21.

Posljednji meč u ovoj godini u Evrointer ligi Partizan igra 19. decembra, kada će biti gost Ferencvaroša.

U subotu, 5. decembra, Partizan i Vojvodina otvoriće novo prvenstvo Srbije duelom koji će biti organizovan u Banjaluci.