RUKOMET: Prvi poraz Zvezde

Crvena zvezda doživjela prvi prvenstveni poraz u odloženom meču devetog kola Super lige Srbije za rukometaše.

RUKOMET: Prvi poraz Zvezde Izvor: MONDO

U najstarijem srpskom rukometnom derbiju MP Zorka je kao domaćin u Šapcu pobijedila sa 30:29 (15:15).

Uzbudljivo i neizvjesno bilo je do samog kraja. Najveću prednost imala je Zvezda na početku drugog dijela (18:15), ali su Šapčani, zahvaljujući dobroj odbrani, brzo stigli do izjednačenja.

Igralo se gol za gol sve do posljednja dva minuta, kada je domaćin prvi put na meču stekao dva gola prednosti.

Tim Igora Butulije uspio je samo da ublaži poraz, golom iz sedmerca 30 sekundi prije kraja.

Utakmica u Šapcu odigrana je pred oko 1.100 gledalaca

ZORKA: Đuričin (4 odbrane), Milošević 1, Živanović 3, Mskhvilidze 1, Čikovani 1, Marjanović 5, Mihajlović 1, Medurić, Pralica 5, Vučićević 4, Marković 3, Rajčić (6 odbrana), Mitrović 9, Protić

CRVENA ZVEZDA: Perišić (jedna odbrana), Ljubišić (7 odbrana), Milošević, Nenadić, Ćorović 7, Perović 1, Vujović, Tomić 9, Leković, Cvetinović 2, Rašić 1, Sladić 2, Zelenović 1, Popović 6.

Partizan je na Banjici pobijedio su Naisu, rezultatom 29:23 (17:9) u utakmici 10. kola Super lige.

Crno-bijeli su poslije ubjedljivog poraza u derbiju protiv Radničkog lako izašli na kraj sa Nišlijama.

Već polovinom prvog poluvremena, kada je na semaforu u 16. minutu stajalo 11:1, bilo je jasno da šampion sigurno korača ka šestoj prvenstvenoj pobjedi.

PARTIZAN: Stojković 14 odbrana, Abadžić pet odbrana, Stanković 2, Tubić 3, Babić 1, Dimitrijević 2, Kladarin 3, Beočanin 5, Pilipović 4, Milinić 3, Kostadinović 6.

NAISUS: Kocić dve odbrane, Mađar, Milosavljević 3, Stanković 1, Stoilković 2, Živković 2, Matić 4, Mirković 1, Županjac 3, Zdravković osam odbrana, Đurić 4, Petković 4.

TABELA: Kolubara 18(10 utakmica), Zvezda 16 (9), Radnički 14 (11), Partizan 13 (10), Vojvodina 13 (10), Naisus 12 (11), MP Zorka 10 (9)...

(MONDO, foto: MN Pres)