DK: Španija blizu nove "salatare"

Teniska reprezentacija Španije vodi u finalu Dejvis kupa protiv Češke sa 2:0. David Ferer heroj "crvene furije".

DK: Španija blizu nove "salatare" Izvor: MONDO

Reprezentacija Španije vodi u finalu Dejvis kupa protiv Češke sa 2:0. Prvu pobjedu "furiji", na domaćem terenu u Barseloni, obezbijedio je drugi teniser svijeta Rafael Nadal, koji je lako sa 3:0 pobijedio Tomaša Berdiha.

Drugu pobjedu ostvario je David Ferer poslije herojske borbe sa Radekom Štepanekom i više od četiri sata igre! Štepanek je vodio sa 2:0 u setovima, bio blizu pobjede, ali se Ferer izdigao kao Feniks i dobio je drugi meč sa 3:2 u setovima (1:6, 2:6, 6:4, 6:4, 8:6).

Nadal je samo u prvom setu imao manjih problema, ali je i taj dio igre riješio u svoju korist - 7:5. U naredna dva seta Španac je dominirao, dozvolivši svom protivniku da osvoji samo dva gema (6:0 i 6:2).

U subotu se nastavlja finale kada na teren izlaze dublovi Felisijano Lopez/Fernando Verdasko i Lukaš Dluhi/Jan Hažek.

Španiji je potrebna još jedna pobjeda da odbrani trofej u Dejvis kupu, odnosno stigne do četvrte titule u istoriji tog takmičenja.

Španija je osvajala Dejvis kup 2000, 2004. i 2008. godine, dok Češka, kao samostalna država, nije pobjeđivala u ovom takmičenju. Čehoslovačka je bila šampion 1980. godine.

U nedelju se završava finalni duel Dejvis kupa, posljednjeg dana sastaće se Nadal i Štepanek, a potom Ferer i Berdih.