RVANJE: Partizan šampion Evrope

Rvači Partizana osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona u Novosibirsku savladali ekipu Sibirjaka iz Rusije rezultatom 4:3.

RVANJE: Partizan šampion Evrope  Izvor: MONDO

Rvači Partizana osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona u Novosibirsku savladali ekipu Sibirjaka iz Rusije, za koju nastupa svjetski i olimpijski šampion Aleksej Mišin, rezultatom 4:3.

Partizan je na finalnom turniru u Rusiji pobijedio još i ukrajinski Peremog sa 6:1.

Osvajanjem evropske titule Partizan je načinio istorijski podvig, odnosno postigao najveći uspjeh u svojoj 60.godišnjoj istoriji.

Osvajači titule prvaka Evrope su: Aleksandar Makismović, Goran Bulatović, Nikola Knežević, Vladimir Radosavljević Davor Štefanek, Gruzijac Artur Šaginijan, Rus Rustam Totrov, Kristijan Fris, Radomir Petković i trener Boško Kecman.

Novi prvaci Evrope u Rusiji su imali pomoć i selektora Srbije Sretena Damjanovića.

Rvački Klub Partizan na finalnom turniru učestvovao je zahvaljujući pozajmici od 30.000 evra.

"Na takmičenje u LŠ odlazimo zahvaljujući pozajmci Rvačkog saveza Srbije. Narodski rečeno, dug je najgori drug, ali na žalost drugog rješenja nije bilo i morali smo da se zadužimo. Naš neodlazak na završnicu najjačeg klupskog takmičenja donosi drastične kazne. Sa druge strane ovom pozajmicom i kratkim rokom vraćanja stvorili smo veliku brigu", rekao je prije polaska za Rusiju direktor kluba Rajko Baltić.