PLIVANJE: Srebrna Nađa, bronzani Lenđer!

Nađa Higl ponovo obradovala naciju. U finalu trke na 200 metara prsno na EP u malim bazenima u Istanbulu osvojila srebro!Bronza Lenđeru

PLIVANJE: Srebrna Nađa, bronzani Lenđer! Izvor: MONDO

Svjetska šampionka iz Rima Nađa Higl ponovo je osvojila medalju. Ovog puta nije najsjajnije odličje, ali se "medalji u zube ne gleda".

U finalu trke na 200 metara prsno na Evropskom prvenstvu u malim, 25-metarskim bazenima, Nađa je osvojila srebrnu medalju.

Ona je stazu preplivala u vremenu dva minuta, 17 sekundi i 52 stotinke, što je za sekundu sporije od pobjednice Rike Meler Pedersen iz Danske. Vrijeme Dankinje - 2:16.66, jeste novi evropski rekord. Stari je bio takođe njen i iznosio je 2:18,30.

Joline Hoestin iz Švedske osvojila je bronzanu medalju sa 2:19,28.

Ivan Lenđer osvojio je bronzanu medalju u finalu na 100 metara delfin stilom, u vremenu 47,79 sekundi.

Zlato je pripalo Rusu Jevgeniju Korotiškinu rezultatom 48,93 sekundi, a srebro Slovencu Petru Mankoču sa 49,65 sekundi.

Čaba Silađi, međutim, nije plivao kako zna. U finalu trke na 100 metara prsno bio je posljednji. Plivao je 57 sekundi i 97 stotinki, a pobjednik, Holanđanin Robin van Agele je na cilj stigao u vremenu 56,29, što je novi evropski rekord.

Srebro je osvojio Mađar Danijel Đurta sa 56,72, a bronza je pripala Ukrajincu Igoru Borišiku, koji je dionicu prešao za 56,97 sekundi.

Nešto ranije u petak, šestog dana Evropskog prvenstva u Turskoj, u kvalifikacionim trakama Jovana Bogdanović nije uspjela da se probije do polufinala na 200 metara prsno. Bila je 24. ukupno, sa vremenom 2:26,44.

Bez finala, ostali su i Radovan Siljevski i Boris Stojanović.

Srpski plivači nastupili su u kvalifikacionim trkama na 100 metara slobodnim stilom, ali nisu zabilježili vremena koja su vodila u polufinale. Siljevski je bio 29, sa vremenom 48:29, a Stojanović se plasirao na 47. mjesto (48,96).

Najbolje vrijeme u kvalifikacijama ostvario je Rus Jevgenij Lagunov - 45,96.