PLIVANJE: Higl, Stražmešter i Silađi u polufinalu

Nađa Higl, Marica Stražmešter i Čaba Silađi izborili nastup u polufinalnim trkama na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu.

PLIVANJE: Higl, Stražmešter i Silađi u polufinalu Izvor: MONDO

Nađa Higl plasirala u polufinale trke na 100 metara prsno. Ona je zauzela 14. mjesto u kvalifikacijama, pošto je trku isplivala u vremenu od jednog minuta, šest sekundi i 98 stotinki.

Plivačica Srbije u petak je osvojila srebrnu medalju u trci na 200 metara prsno.

Čaba Silađi takođe će plivati u polufinalu Evropskog prvenstva u disciplini 50 metara presno.

Silađi je trku isplivao u vremenu od 26 sekundi i 48 stotinki i zauzeo je treće mjesto u ukupnom plasmanu u kvalifikacijama.

Uspješna je bila i Marica Stražmešter. Ona će u subotu pokušati da izbori plasman u finale na 50 metara leđnim stilom.

Stražmešter je u kvalifikacijama zauzela 12. mjesto sa vremenom od 27 sekundi i 68 stotinki.

Milica Ostojić nije uspjela da se plasira u finale u trci na 400 metara slobodnim stilom.

Ostojićeva je zauzela 27. mjesto u kvalifikacijama, a trku je isplivala u vremenu od četiri minuta, 13 sekundi i 92 stotinke.

U disciplini 100 metara mješovitim stilom Boris Stojanović nije uspio da izbori plasman u polufinale.

Najbolje vrijeme u kvalifikacijama imao je ruski plivač Sergej Fesikov, koji je trku završio za 51 sekundu i 35 stotinki, što je novi rekord Evropskih prvenstava.