Kolubara izbacila šampiona iz trke za titulom

Iako još nije odigrana ni polovina rukometnog prvenstva Srbije, očigledno je da će se za titulu ove sezone boriti Kolubara i Crvena zvezda.

Kolubara izbacila šampiona iz trke za titulom Izvor: MONDO

Četvrtim porazom u 13 mečeva u Superligi, aktuelni šampion Partizan praktično je izgubio korak za vodećim tandemom.

U derbiju 14. kola, Kolubara je na Banjici glatko pobijedila Partizan i osamila se na čelu tabele sa dva boda više od Crvene zvezde, s tim da crveno-bijeli imaju meč manje. Osvajač Kupa nadigrao je pred 1.000 navijača šampiona zemlje - 36:30 (18:14).

Na Banjici je briljirao bek Lazarevčana Nemanja Pribak koji je deset od ukupno 11 golova na meču postigao u prvom poluvremenu. U nastavku, crno-bijeli su uspjeli da zaustave Pribaka, ali ne i ubitačne kontre gostiju, koje su nanijele nenadoknadivu štetu domaćinu.

Poslije gola iz kontra napada bivšeg Partizanovca, a sada beka Kolubare, Miralema Bećirovića, Kolubara je u 50. minutu povela sa maksimalnih šest golova razlike (31:25) i od toga se Partizan nije oporavio, iako je četiri minuta i 20 sekundi prije kraja imao dva igrača više i minus od pet golova (29:34).

Pribaka su u nastavku meča odmijenili legendarni Nedeljko Jovanović, koji se poslije deset godina vratio na Banjicu i zaigrao protiv tima kojem je 90-ih godina donosio titule prvaka. Neđa je postigao šest golova, koliko i nepogrešivo krilo gostiju Zubić, koji nije promašio na meču.

Najefikasniji kod domaćih bio je Marjanac sa sedam golova, dok su Kostadinović i Klodarin postigli po pet.

Ovom pobjedom, Kolubara se revanširala Partizanu za poraz u Superkupu Srbije prije početka sezone.

Prije meča, Uprava Partizana uručila je Jovanoviću crno-bijeli dres u znak zahvalnosti za sve što je ovaj 39-godišnjak uradio za Partizan.