SKI SKOKOVI: Gregor odgovorio Simonu

Ne da se Gregor Šlirencauer. Poslije dvije uzastopne pobjede najvećeg konkurenta Simona Amana, mladi Austrijanac je uzvratio trijumfom.

SKI SKOKOVI: Gregor odgovorio Simonu  Izvor: MONDO

Šlirencauer je pobijedio u subotu na takmičenju za Svjetski kup u ski skokovima, održanom u švajcarskom centru Englebergu. Pobijedio je Amana pred njegovom publikuom za jedan bod! Sada je Šlirencauer vodeći u generalnom plasmanu gdje ima osam bodova više od Amana.

Šlirenzauer je nadmašio konkurenciju skokovima od 137 i 130 metara, za 265,6 bodova. Aman je za skokova 138 i 129 metara, uz nešto slabije ocjene, došao do 264,6 bodova. I jedan i drugi daleko su uspješniji od Andreasa Koflera.

Austrijanac je osvojio treće mjesto u Englebergu i zadržao treće mjesto u generalnom plasmanu, ali izgleda da će ove sezone postojati samo jedna dilema: Aman ili Šlirencauer?

Dan ranije, u petak, takođe u Englebergu pobijedio je Simon Aman.