• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Svetski rekorder u plivanju koji se plašio vode

Izvor mondo.rs

Momak o kojem se priča - Britanac Adam Piti, olimpijski šampion u 100 metara prsno, koji je dva puta obarao svetski rekord u Rio de Žaneiru.



Adam Piti je heroj Velike Britanije.

Ovaj 21-godišnji momak je osvojio prvo olimpijsko zlato za Veliku Britaniju u plivanju u muškoj konkurenciji posle 28 godina. Uz to je dva puta obarao svetski rekord u 100 metara prsnim stilom. Najpre je novi postavio u kvalifikacijama, da bi ga u polufinalu popravio za čitave 42 stotinke.

"Znate li da se on kao mali plašio vode?", kažu njegovi ponosni roditelji, koji su ga bodrili u Rio de Žaneiru i koji su presrećni zbog toga što je baš njihov sin srušio neugodnu tradiciju po britansko plivanje.

Momak iz mestašceta Jutoksitera sa 14.000 stanovnika (na oko 200 kilometara severozapadno od Londona) obradovao je sve Britance, a pogotovo svoju baku, koja je takođe postala zvezda.

"Moj unuk je uspeo!", napisala je ona na Twitteru odmah nakon finalne trke i preko noći postala popularna gotovo kao njen unuk.


Ona je britanskim medijima ispričala da ju je sa ovom društvenom mrežom upoznala njena kćerka Karolina, odnosno majka Adama Pitija i da joj je u početku jedini cilj bio da "stekne više pratilaca nego njena kćerka".

"Znate, sad sam u godinama kada ne izlazim toliko, a Twitter mi pomaže da mi mozak i dalje radi", kaže simpatična, 74-godišnja Mejvis Vilijams, koja je promenila i potpis na Twitter nalogu u: "Ponosna baka olimpijskog šampiona".


Odmah posle finalne trke, Adam Piti je zlato posvetio upravo svojoj baki:

"Ona je sjajna žena, baka. Uvek je volela plivanje. Nadam se da sam je učinio ponosnom".

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC