Kakva grupa! I Mađari još bez pobede

Nisu samo srpski vaterpolisti "štucnuli" u meču 2. kola olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.

Od prvih pet utakmica grupe A, u kojoj se takmiči reprezentacija Srbije, tri su završene remijem, a dve pobedama od jednog gola razlike.

U prva dva meča 2. kola postignut je identičan rezultat - 9:9, pošto nakon kiksa "delfina" protiv Grčke, ni Mađarska nije uspela da savlada Australiju.

U četvrtoj četvrtini dugo je bilo 8:8, da bi Erdelji dva minuta pre kraja odveo Mađare na "plus jedan", a izjednačio Koteril poslednjim šutom Australijanaca na utakmici.

Domaćin, Brazil, u noći između ponedeljka i utorka je iskoristio priliku da postane jedina selekcija u grupi sa maksimalnim brojem bodova.

Japan je u subotu umalo šokirao Grke, ali ovog puta nije bio ravnopravan takmac.