Derbi Jadrana rešen u poslednjim sekundama

U drugom kolu olimpijskog turnira za vaterpoliste, Crna Gora poražena od Hrvatske.

RIO 2016 Vaterpolo - Hrvatska savladala Crnu Goru Izvor: MN PRESS

Neizvesno do poslednje sekunde!

Veoma uzbudljiv meč 2. kola vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama u Riju odigrale su Crna Gora i Hrvatska.

"Ajkule" su 24 sekunde pre kraja imale šut za vođstvo, ali Janović nije bio dovoljno precizan u napadu sa igračem više. Osam sekundi pre kraja stigla je kazna - Bukić je iskoristio loše postavljenu odbranu crnogorske selekcije i zatresao mrežu za slavlje aktuelnog olimpijskog prvaka.

Crna Gora - Hrvatska 7:8 (2:2, 1:2, 2:1, 2:3)

Četa Vladimira Gojkovića ima razloga da tuguje zbog ovog poraza, iako je samo jednom tokom meča bila u vođstvu.

Poseban pečat utakmici ostavila su sjajnim odbranama dva golmana. Marko Šćepanović je sa dve maestralne odbrane sredinom poslednjeg kvartala praktično otovorio put do pobede svom timu, ali u završnici “ajkule” nisu imale sreće.

Veći deo meča igrao se u ritmu gol za gol, pri čemu su Hrvati imali rezultatsku inicijativu u prvoj četvrtini da bi na startu drguge Petrović na kratko okrenuo ritam (3:2). Bilo je to i jedino vođstvo crnogorskog tima nakon kojeg je usledila serija Hrvata od tri vezana gola za beg na dva gola razlike (3:5), početkom treće četvrtine.

Do kraja ove deonice, “ajkule” su izjednačile, da bi se u poslednjem kvartalu igralo u ritmu gol za gol do poslednja dva minuta. U završnici Gojkovićevi izabranici imali su dva napada, poslednji je bio sa igračem više, ali Janović na 24 sekunde pre kraja nije bio dovoljno precizan. S druge strane Bukić, 16 sekundi kasnije, jeste.

Ovom pobedom Hrvatska je, praktično, overila plasman u četvrtfinale, dok će Crna Gora morati da traži bodove u mečevima sa Italijom, SAD ili Španijom.