I Kazahstan ima zlatnog plivača

Prvu zlatnu olimpijsku medalju za Kazahstan u plivanju osvojio je Dmitrij Balandin.

Plivač iz Kazahstana Dmitrij Balandin osvojio je danas zlatnu medalju u discplini 200 metara prsno na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

To je prva zlatna olimpijska medalja za Kazahstan u plivanju.

Balandin je trku završio za dva minuta i 7,46 sekundi, ispred Džoša Prenota iz SAD i Antona Čupkova iz Rusije.

Veliko iznenađenje u sprintu na 100 metara slobodnim stilom napravio je 18-godišnji Australijanac Kajl Čalmers. On je osvojio zlatnu medalju, pošto je sa trona skinuo Amerikanca Nejtana Ejdrijena.

Čalmers je zahvaljujući odličnoj završnici trke pobedio vremenom 47,58 sekundi. Srebrnu medalju osvojio je Piter Timers iz Belgije, dok je Ejdrijen bio treći.

Mireja Belmonte Garsija iz Španije osvojila je zlatnu medalju na 200 metara leptir, pošto je u utbudljivom finalu bila samo 0,03 sekunde ispred Medelin Grovs iz Australije.

Belmonte Garsija je trku završila za dva minuta i 4,85 sekundi, Grovs je osvojila srebrnu medalju, dok je bronzana pripala Nacumi Hoši iz Japana.

Američka ženska štafeta osvojila je zlatnu medalju u 4x200 metara slobodno, ispred Australije i Kanade.