Plivanje dobilo olimpijski rekord u Riju!

Amerikanka Kejti Ledecki postavila novo najbolje vreme na 800 metara slobodnim stilom, kada su u pitanju Olimpijske igre.

Američka plivačica Kejti Ledecki postavila je olimpijski rekord u trci na 800 metara slobodnim stilom na Igrama u Rio de Žaneiru.

Ona je imala najbrže vreme u kvalifikacijama, pošto je stazu preplivala za osam minuta, 12 sekundi i 86 stotinki.

Stari olimpijski rekord bio je u vlasništvu Britanke Rebeke Adlington, koja je u Londonu 800 metara preplivala za osam minuta i 14,10 sekundi.

Ledecki je u današnjim kvalifikacijama bila više nego ubedljiva, pošto je za skoro sedam sekundi imala brže vreme od Mađarica Boglarke Kapaš, koja je kao druga prošla u finale.

Amerikanka je na Igrama u Riju već osvojila dve zlatne medalje, u trkama na 200 i 400 metara slobodno, a ukoliko se okiti najsjajnijim odličjem i na 800 metara postaće prva plivačica kojoj je to uspelo još od Olimpijskih igara 1968. godine u Meksiko Sitiju i Amerikanke Debi Mejer.

Ledecki je na Svetskom prvenstvu u Kazanju 2015. godine osvojila četiri zlata - na 200, 400, 800 i 1.500 metara.